Так званого "начальника ЖКГ Бердянська" заочно засудили до восьми років ув’язнення

Жовтневий суд Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Жовтневому районному суді міста Запоріжжя заочно засудили до восьми років ув’язнення жителя тимчасово окупованого Бердянська. За матеріалами суду, він добровільно обійняв посаду так званого "начальника ЖКГ Бердянська" в окупаційній адміністрації міста.

Про це повідомили в пресслужбі Жовтневому районному суді міста Запоріжжя з посиланням на вирок суду від 30.11.2023 за номером справи № 331/3332/23.

Судом було встановлено, що чоловік під час виконання обов’язків на посаді розподіляв запасні частини, надіслані із підконтрольної частини Запоріжжя, до того ж:

"Надавав інтерв’ю проросійським журналістам, в якому повідомив, що завдяки окупаційній владі відновлено роботу асфальтного заводу КП "Дорремстрой", де робітники отримують заробітну плату близько 35 тис. руб", — йдеться в повідомленні пресслужби.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 5 ст. 111-1 КК України – добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Засуджений отримав вісім років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років, з конфіскацією майна.

Відповідно до даних судового реєстру мова йде про Володимира Шелягу.

Володимир Шеляг, так званий "начальник ЖКГ Бердянська". Фото: Telegram/Вікторія Галіціна

11 травня 2023 року голова МВА Вікторія Галіціна повідомила, що Жовтневий районний суд Запоріжжя обрав для Володимира Шеляги запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внести заставу.

Тоді посадовиця зазначила, посилаючись на дані СБУ, що у другій частині липня 2022 року Шеляг прийняв пропозицію від окупаційної адміністрації та обійняв посаду так званого "начальника ЖКГ Бердянська" у незаконному органі влади «ВГА Бердянска и Бердянского района».

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber