Підготували кількасот пілотів та розширили флот: школа пілотування дронів у Черкасах навчає військових та цивільних

Ексклюзивно

У черкаській школі пілотування інструктори готують новий кадровий резерв військових та цивільних пілотів FPV-дронів. Вже підготували кількасот фахівців.

Про це Суспільному розповів засновник школи Іван Подолян.

Суспільне побувало на одному з практичних занять.

Силу FPV-дронів, які знищують російські позиції та техніку, важко переоцінити на передовій, розповів викладач школи пілотування дронів Ігор:

"Як показує досвід, наразі ця війна і є війною дронів, війною технологій".

Суспільне Черкаси

За сотні кілометрів від фронту студенти школи пілотування FPV-дронами перевіряють свої здібності на практиці. Відвідувачка школи Ольга Моргун спробує вперше керувати таким пристроєм після теоретичних занять.

"Літати на дронах – це нелегко. Це набагато тяжче, ніж водити, наприклад, авто".

Суспільне Черкаси

Цю науку Ольга Моргун таки хоче опанувати.

"Допомагати Збройним силам України. Навчати, якщо буде така можливість".

Для кермувальника дрона окуляри — це "другі очі", розповіла відвідувачка школи.

"Їй треба злетіти, тримати висоту, тримати поле. В районі поля пролітати, далі перейдемо на тестові завдання".

Суспільне Черкаси

Більше практики та менше зневіри – умова успішного навчання. Серед випускників є група військових, розповів викладач школи пілотування дронів Ігор.

"Цьому навчиться може кожен. Залежить від часу скільки ви цьому приділите. Для цивільних це довше, бо треба суміщати навчання та домашнє життя. Настільки приходять більш талановиті люди, що буквально з першого заняття, і в них це з першого разу виходить. І ти навіть починаєш заздрити".

Суспільне Черкаси

Військовослужбовець ЗСУ планує повернутися до війська і стати пілотом дрона.

"Школа з повним циклом: симулятор, мінімікродрон – вупік в приміщеннях політати через стільці і всякі штуки. Наступний крок – польоти на відкритому повітрі. Я планую повернутися до війська і стати пілотом FPV-камікадзе".

Відвідувачка школи Ольга Моргун завершує своє перше пілотування:

"Не так страшно, як здавалося. Мені сподобалося. Трішки не така картинка, як у приміщення – треба звикнути".

Суспільне Черкаси

Шеврони випускників в школі слугують за своєрідну дошку подяки, розповів голова організації "Черкаський інститут міста", засновник школи Іван Подолян.

"Єдина ціна, яку я прошу – це, якщо ви задоволені підготовкою – можете залишати. Тут є Збройні сили, Служба безпеки, Нацгвардія".

Суспільне Черкаси

За весь час школа підготувала кілька сотень пілотів FPV-дронів, розширився і флот безпілотників, розповів засновник школи Іван Подолян.

"Це ціла спільнота "Черкаський рій" — ми її так назвали, яка вирощує пілотів, інженерів. Будуємо, експериментуємо з цим. Це правильним було стратегічним рішенням запустити підготовку цивільних. Зараз ми бачимо, як вони вливаються і підсилюють ті підрозділи, в які вони йдуть служити".

Суспільне Черкаси

Долучитися запрошують охочих. Аби дізнатися деталі, варто писати на фейсбук, чи інстаграм-сторінку "Черкаського інституту міста".

"Для цього потрібно на 18.30 підійти в місце, де відбувається інтеграція цивільних. Для військових треба особисто звернутися і військова частина вас може направити на підготовку".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube