ЦАХАЛ — про бої на півдні Сектору Гази: "Буде не менш потужна операція, ніж на півночі"

Начальник штабу Армії оборони Ізраїлю Герці Галеві. Фото: АР/Maya Alleruzzo, Pool

Командувач штабу Армії оборони Ізраїлю Герці Галеві заявив, що ЦАХАЛ починає діяти на півдні Сектору Гази, у той час, як триває наземна операція на півночі анклаву.

Про це генерал-лейтенант повідомив 3 грудня, передає The Times of Israel.

"Вчора та сьогодні ми знищували командирів батальйонів, командирів рот та багатьох бойовиків ХАМАСу. Вчора ми почали те саме на півдні Сектору Гази. Це буде не менш потужна операція, ніж у північній частині Гази. Вона принесе не менші результати", — зазначив Галеві.

За словами командувача штабу Армії оборони Ізраїлю, командири угруповання ХАМАС зустрічатимуть військових ЦАХАЛу всюди.

"У нас є можливості зробити це найретельнішим чином, так само як ми зробили це потужно та ретельно на півночі Сектору Гази. Ми робимо це зараз на півдні та продовжуємо поглиблювати досягнення на півночі сектору", — додав генерал-лейтенант.

Раніше міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант поінформував, що ЦАХАЛ повертається до ведення бойових дій "на повну силу" після того, як ХАМАС порушив угоду про припинення вогню.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.