У Дніпрі рідні військових, які перебувають в російському полоні, вийшли на акцію

У Дніпрі рідні військових, які перебувають в російському полоні, вийшли на акцію. На центральній площі міста зібралися близько пів сотні людей. Співорганізаторка акції Роксана Лещенко розповіла Суспільному, таким чином хочуть привернути увагу суспільства та міжнародних організацій.

Вперше на акцію прийшла сестра одного з полонених Анастасія Петрова. Розповідає, її 22-річний старший брат до початку повномасштабного російського вторгнення підписав контракт з Нацгвардією. А в лютому поїхав на завдання в Донецьку область.

"В нього був дуже стривожений голос, він сказав лише що з ним все нормально й він живий й зв’язок обірвався вибухом. Мій брат ось це (показує на фото на плакаті — ред.), посередині, Петров Євген, з частини 30/54. Там ще Коля та Сергій вони захворіли і їх вивезли в лікарню, звідти їх вже командування не змогло забрати", – сказала учасниця акції.

Анастасія Петрова тримає плакат та якому зображені її брат та його побратими, які перебувають у російському полоні. Фото: Суспільне Дніпро

За словами Анастасії, брат рідко виходив на зв'язок. Востаннє вони спілкувались телефоном 23 березня минулого року. Восени 2023-го підтвердили, що Євген у російському полоні. Анастасія каже, знає що він на непідконтрольній території України.

"Ми завжди з Женею були один з одним. Ми з дитинства сироти, тому він виховував мене, все для мене робив. Це найкраща людина, яка не заслуговує того, що він переживає зараз", – розповіла Анастасія.

Загалом на центральній площі міста зібралися близько пів сотні людей. У кожного в руках плакати з закликами повернути рідних.

"Завдяки їм (військовослужбовцям — ред.) сьогодні є Україна. Вони взяли все на себе й дали змогу нашій Україні озброїтися й відстоювати наші землі зараз, й протистояти нашому ворогу", — говорить співорганізаторка акції Роксана Лещенко.

Співорганізаторка акції Роксана Лещенко. Фото: Суспільне Дніпро

Жінка розповідає, з 2018 року її чоловік служив прикордонником. Після 24 лютого був на Азовсталі та потрапив у російський полон.

"Ми дивилися всі ЗМІ, всі відео. Я його знайшла, коротке відео на дві секунди, де він в автобусі, вночі, впізнала тільки по руках. Зв'язку не було, тільки дві смс-ки, він вже був в Оленівці", — розказала Роксана Лещенко.

В жовтні минулого року з колонії в Оленівці його відправили до одного з російських таборів, де він перебуває й нині. Зараз вдома на нього чекають двоє дітей.

"Всі чекають й кожного обміну вони прибігають до мене з оченятами "Ну що? Він є?". Немає. Й це розчаровує усіх, але ми тримаємось заради нього й боремося заради нього", — розповіла співорганізаторка акції.

Акція підтримки військовополонених у Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

Акція продовжилась ходою до Січеславської Набережної. За даними спеціальної комісії при Міністерстві реінтеграції, в російському полоні перебуває 3,5 тисячі військових. Співорганізаторка акції каже, виходитимуть допоки їхні рідні не повернуться з російського полону.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро