У лікарні на Волині вперше зробили операцію з вилучення органів для трансплантації

Лікарі Володимирського ТМО, які робили операцію з вилучення органів у посмертного донора. Фото: Володимирське ТМО

У Володимирському територіальному медичному об'єднанні вперше провели операцію з вилучення органів від посмертного донора для трансплантації.

Лікарям з Володимира допомагали колеги з Першого медичного об'єднання Львова, повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

У пацієнтки, яка стала донором ,трапився геморагічний інсульт крововилив у речовину головного мозку, який виникає внаслідок розриву артерії або шляхом діапедезу форменних елементів крові, переважно еритроцитів, при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі мозкових судин тощо.та настала смерть мозку. Вилучення органів та їх подальша трансплантація стала можливою після згоди родичів.

Операція з вилучення органів у посмертного донора у Володимирському ТМО. Фото: Володимирське ТМО

Вилучені нирки пересаджені двом пацієнтам у Першому медоб'єднанні Львова. Пацієнти, яким провели трансплантацію нирки, довгий час перебували на нирково-замісній терапії гемодіалізу.

Що відомо про вилучення органів у посметного донора на Волині

У ніч на 20 червня 2022 року у Волинській обласній лікарні вперше у Луцьку медики здійснили донорську пересадку серця. Новий орган отримав 49-річний чоловік. Операція пройшла успішно.

5 січня 2022-го президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині", який дозволяє посмертне донорство та встановлює тарифи на проведення трансплантацій.

Перше донорське серце в Україні пересадили в грудні 2019. Операцію здійснили на Волині. Лікарі Ковельського МТМО прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.

У 2021 році у Львівській лікарні швидкої допомоги пересадили донорське серце 13-річному волинянину. Це – перша була трансплантація серця дитині в Україні. У липні 2023 року ковельчанка Соломія стала першою шестирічною дитиною в Україні, якій зробили пересадку серця в Інституті серця МОЗ України.

Станом на початок серпня 2023 року восьмеро волинян дали згоду на посмертне донорство. Це велика кількість, бо стільки ж заяв у Волинській обласній клінічній лікарні отримали за останні два роки.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.