Німеччина прагне скоротити свій внесок у Європейський фонд миру, з якого виділяються кошти на підтримку України

ЗМІ
Фото: АР/Markus Schreiber

Німеччина планує скоротити суму, яку вона виділяє у фонд Європейського Союзу у розмірі 20 мільярдів євро на озброєння для України.

Про це повідомляє The Telegraf, посилаючись на документ, який опинився у розпорядженні редакції.

У конфіденційному "неофіційному документі" Берлін стверджує, що Європейський фонд миру (EPF) повинен взяти до уваги мільярди військової допомоги, яку він надав Києву на двосторонній основі.

У своєму документі Берлін зазначає: "військова підтримка України може бути надана або через фінансові внески в український пакет в EPF, або через прямі поставки військового обладнання в Україну". Також зауважується, що "внески в натуральній формі" мають бути "повністю зараховані проти узгоджених внесків держави-члена в український пакет допомоги".

У статті йдеться, що німецький необов’язковий позиційний документ, викликав побоювання в європейських столицях, що канцлер ФРН може зірвати майбутні спроби ЄС підтримати боротьбу України проти російського вторгнення.

В окремій статті документа, з якою ознайомилися журналісти, Франція стверджує, що EPF має припинити постачання зброї із запасів держав-членів ЄС і натомість зосередитися на "спільних закупівлях" військової допомоги від європейських виробників зброї. Хоча, як пише видання, країну раніше звинувачували в уповільненні зусиль ЄС щодо доставки в Україну одного мільйона артилерійських снарядів, яка вимагала, щоб лише компанії, розташовані в Євросоюзі, отримували вигоду від цієї угоди.

EPF надав Україні зброю на 4,5 мільярда євро після повномасштабного вторгнення Росії в лютому минулого року та провів навчання 34 тисяч українських військових у межах навчальної місії ЄС.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.

21 листопада міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги для України на суму 1,3 мільярда євро.

22 листопада Німеччина передала Україні бойові машини піхоти Marder і боєприпаси у межах нового пакета допомоги.