У Житомирі відновив роботу осередок Українського географічного товариства

У Житомирі на базі природничого факультету Державного університету імені Івана Франка після майже десятирічної перерви відновив роботу осередок Українського географічного товариства.

Про це Суспільному розповіла декан природничого факультету ЖДУ Руслана Романюк.

За її словами, наукове географічне товариство було створене в Києві 150 років тому — у лютому 1873 року. Осередок діяв багато років і в Житомирі. Зокрема, в радянський період і в перші роки незалежності України його очолював Микола Костриця. У жовтні 2023 року після декількох років перерви його відновили.

Декан природничого факультету ЖДУ Руслана Романюк. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"Головою осередку став наш професор, доктор географічних наук Олександр Лаврик, який зараз перебуває у лавах Збройних сил України. Він, як ніхто, розуміє, що географія — дуже важлива наука, зокрема, і у воєнний час. Бо вона дає можливість навчатися орієнтуванню на місцевості, вчить вмінню складати та читати карти. А відтак це дуже на часі. Причому як у мирний, так і, на жаль, у воєнний час", — сказала декан природничого факультету.

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Зі слів завідувача кафедри екології та географії Олександра Гарбара, два тижні тому він разом зі студентами факультету повернулися із експедиції зі Словечансько-Овруцького кряжу. Результати дослідницько-пошукової поїздки підтвердили, що нинішні студенти потребують нових знань. Тож, відродження наукового географічного товариства — актуальна тема.

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Завідувач кафедри екології та географії Олександр Гарбар. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"Зараз у нас є студенти, які глибоко займаються географією, а відтак ми, викладачі, стали більш вмотивованими. Через що і виникла ідея відновити роботу осередку географічного товариства в Житомирі. А ще — щоб мати можливість спілкуватися між собою — студенти зі студентами, з викладами, викладачі між собою. А також брати участь у всеукраїнських та міжнародних дослідницьких заходах", — розказав Олександр Гарбар.

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Викладачка кафедри екології та географії Інна Нестерчук вважає, що активізація діяльності географічного товариства у Житомирі може стати поштовхом до становлення нової плеяди професіоналів — вчителів географії, краєзнавців, екологів.

Викладачка кафедри екології та географії Інна Нестерчук. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

За словами викладачки цієї ж кафедри Руслани Власенко, понад 80 років, починаючи з 1930 року, у Житомирській області не готували вчителів географії. Спеціальність "Середня освіта (Географія)" в університеті відкрили у 2016 році.

Викладачка кафедри екології та географії Руслана Власенко. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"З відкриттям освітньої програми "Середня освіта (Географія)" до нас пішла зацікавлена молодь, яка постійно прагне вдосконалення, яка вмотивована вивчати природу рідного краю. Тому і постала така потреба — відкрити житомирський осередок Українського географічного товариства", — сказала викладачка Руслана Власенко.

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Студентка другого курсу природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка Олена Шульга розповіла, що родом вона із Київщини, але здобувати освіту та професію приїхала у Житомир цілеспрямовано, бо їй до вподоби житомирський регіон: і природа, і ландшафт, і люди.

Студентка другого курсу природничого факультету ЖДУ Олена Шульга. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

"Мене зацікавили дослідження, відкриття саме про житомирський край. Природа та географія цього регіону особливі. Особисто мені дуже цікаві нові практики. І я вже багато чого нового відкрила для себе", — сказала студентка природничого факультету Олена Шульга.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube