Талант бачити красиве. У Миколаєві організували благодійну фотовиставку "Лови момент"

У Миколаєві першого грудня організували благодійну фотовиставку військовослужбовця Михайла Митрохіна "Carpe diem". Відвідувачі ознайомилися з 18 роботами. За бажанням фото можна придбати, отримані гроші передадуть на потреби Збройних сил України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Центральної міської бібліотеки Інга Хоржевська.

"До нас звернулись наші постійні користувачі з цією пропозицією, з цією ідеєю (зробити виставку — ред.). Ми завжди відкриті до цікавих пропозицій. Роботи, що продані, перейдуть до своїх власників. А ті, що не продані, думаю, повернуться до свого автора", — говорить Інга Хоржевська.

Презентація виставки, 1 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Психологиня Лілія Вороніна показала за допомогою відеозв'язку своєму підопічному — військовослужбовцю Михайлу Митрохіну його 18 світлин. Вони розташовані в залі бібліотеки імені Марка Кропивницького.

Для бійця — це перша виставка. Приїхати особисто не зміг через поранення, отримане на фронті, каже Лілія.

"Михайло прийшов до мене на консультацію. Спілкування йшло щодо його якихось доленосних питань, а потім якось спонтанно він каже: "Коли до вас вчора йшов, отакі фотографії зробив". Я подивилась його фотографії й кажу: "Михайле, а покажи ще що в тебе є", — розповідає психологиня.

Світлини квітів чоловік робив під час реабілітації. Сам й вигадав назву для виставки "Carpe diem", що в перекладі з латинської "Лови момент", говорить Лілія Вороніна.

"Михайло це, мабуть, взірець того, коли ось ця травма військова, навантаження загострили у нього те, що було його талантом, бачити красиве", — розказує психологиня.

Психологиня Лілія Вороніна, 1 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Під час благодійної виставки жителі Миколаєва могли придбати світлину, яка їм сподобалася. Отримані гроші передадуть на потреби Збройних сил України. Одну з фотографій придбали працівники Служби у справах дітей Миколаївського району.

"Дізнались про автора, перейнялися і не залишились осторонь. Якось за покликом душі погляд впав на одну картину. Якось всі інші мені здавалися відкритими, а ця така потаємна", — каже місцева жителька Тетяна Овсієвська.

Тетяна Овсієвська, 1 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Загалом під час виставки відвідувачі придбали вісім світлин, розповіла голова культурно-мистецької організації "Арт-спокуса" Валентина Кривцова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.