"Ми не знали, що з нами може таке трапитися". Як живуть люди з позитивним ВІЛ-статусом на Дніпропетровщині

Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Першого грудня відзначають Всесвітній день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За словами голови правління благодійної організації "БТ "100% ЖИТТЯ ДНІПРО" Олександра Колесника, Дніпропетровщина – лідер серед поширення ВІЛу та СНІДу.

"Я знав, що таке є в житті, але не думав, що воно мене торкнеться"

37-річний Сергій дізнався про свій ВІЛ-статус минулого року під час відвідин медзакладу.

“У мене були проблеми з ногами і я звернувся до лікарні. Мав здати кров, тому потрібно було здати аналіз на ВІЛ. Він показав позитивний результат, мурашки йдуть аж по шкірі, я був наляканий", – розповів чоловік.

Сергій. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

За словами Сергія, про існування хвороби знав, але не міг подумати, що сам виявиться інфікованим. Тому вирішив здати аналізи повторно.

"Я знав, що таке є в житті, але я не думав, що воно мене торкнеться. Я ще раз здав аналізи, аби остаточно підтвердити, що в мене ВІЛ. В мене були дуже хороші аналізи, я лише ось-ось захворів на це", – каже він.

Спочатку, розказує чоловік, відчував страх та зневіру. Впоратися з негативними думками та емоціями допомогали дружина та адаптування до ситуації.

"Мені страшно було. Теж хочеться пожити, хочеться побачити як виростуть мої діти. Ось, що для мене найстрашніше — не хочеться залишити своїх дітей", – розповів Сергій.

Перша терапія тривала протягом трьох місяців. Потім Сергій знову здавав аналізи.

"В мене було 1200 здорових клітин, хоча мінімум має бути 500. Як мені кажуть лікарі, то вже можна полетіти в космос з таким аналізом”, – сказав чоловік.

Зараз, каже Сергій, приймає препарати та почуває себе добре, намагається вести здоровий спосіб життя. За його словами, головне — прийняти свою хворобу.

"В тебе є воно в організмі, але ти залишився тим, яким був. Найголовніше для мене, що я не боюся когось заразити — за це я дуже хвилювався, бо в мене діти є. Вже після таких аналізів, мені лікар казав, я не зможу заразити ніяк”, – розказав він.

"Ніхто не знає, що я ВІЛ-позитивний”

Рік тому позитивний статус отримав і 33-річний Олександр. Розповідає: дізнався про те, що інфікований випадково.

"Минулої зими мене зустріли на вулиці та запропонували зробити тест. Зробив з цікавості й так вийшло, що позитивний виявився. Але нічого, я здав аналізи, мене перевірили на клітини”, – розказав чоловік.

Олександр. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У результати аналізів Олександр не повірив, тому зробив тест ще декілька разів.

"Я потім чотири рази перероблював тест, бо думав, що мене дурять. Звичайно, засмутився. Я не зрозумів, як в мене так вийшло", – сказав він.

Як розповідає чоловік, коли хворобу все ж таки підтвердили, то думав що у будь-який час його життя може закінчитись.

"Знав, що це дуже погане і взагалі страшне. Я думав, що це вже кінець. Якщо це СНІД, то вже все — раз і помер”, — каже Олександр.

Наразі Олександр лікується вже протягом року. Розказує: почуває себе як і звичайна людина.

"Десь рік я вже п’ю. Почуваю себе звичайно. Зранку прокинувся, руханку зробив, пішов на роботу”, — каже він.

Про його позитивний ВІЛ-статус знають лише лікар, мама та декілька близьких людей, розповів чоловік.

“Намагаюся про це не думати і, відповідно, нікому про це не розповідати. Ніхто не знає, що я ВІЛ-позитивний. Якось про це не заведено розмовляти”, — сказав чоловік.

Обидвоє чоловіків радять, якщо виявили ВІЛ, прийняти це та дотримуватися порад лікарів.

Щороку на Дніпропетровщині помирають близько тисячі людей від ВІЛ та СНІД

Щороку від ВІЛ та СНІД в регіоні помирають близько тисячі людей. Аби зберегти життя, розповідає голова правління благодійної організації "БТ "100% ЖИТТЯ ДНІПРО" Олександр Колесник, потрібно розпочати лікування.

"Незважаючи, що є пігулки та лікування, але люди все одно помирають від СНІДу. І найбільша проблема, що дізнавшись про статус, люди нікуди не йдуть та вважають, що на них якесь клеймо. Є препарати, які приймають хворі раз на день, і можуть жити успішно та якісно, народжувати здорових дітей”, – сказав Олександр Колесник.

Голова правління благодійної організації "БТ "100% ЖИТТЯ ДНІПРО" Олександр Колесник. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Хворіють на ВІЛ та СНІД переважно чоловіки та жінки до 45-50 років, розповідає він. Здавати аналізи бажано хоча б раз на пів року.

"Всім людям рекомендуємо, які ведуть активний спосіб життя, можна так сказати, їм потрібна хоч раз на пів року робити тест на ВІЛ. Зараз це не є проблемою, адже майже в усіх закладах охорони здоров’я є тест", — каже він.

Тести для перевірки крові на ВІЛ. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

ВІЛ та СНІД — це не кінець життя, зазначив Олександр Колесник. Головне вчасно розпочати лікування.

"Ми звертаємося до наших клієнтів, до громадян: ведіть здоровий спосіб життя і все у вас буде добре. Якщо вас навіть торкнулася проблема ВІЛ або СНІД — це не кінець життя, якщо вчасно звернутися до закладів охорони здоров’я та організацій", — сказав Олександр Колесник.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро