Як годувати пташок взимку і що може нашкодити: Нобельський нацпарк на Рівненщині дав поради

Зимівля лебедів на Нетішинському водосховищі. Фото: Суспільне Рівне

Лебедів варто підгодовувати, коли на вулиці 15° морозу. Найбільше допомоги людини взимку потребують типові для Рівненщини синиці, горобці і повзики — через дрібний розмір вони погано переносять морози і їм тяжко добути харчі з-під снігу.

Чим варто і чим не можна годувати птахів взимку, розповіли у Facebook Нобельського національного природного парку. У повідомленні зазначено, що звична їжа "зі столу" і навіть комбікорм для курей не підходять. А деяких птахів взагалі ліпше не годувати

Підкорм, а не годівля

Постійна годівля диких птахів призводить до того, що вони швидко до цього звикають і перестають шукати їжу самостійно.

"У холодні зимові дні допомоги потребують не перелітні й не водоплавні, а місцеві дрібні птахи, які до того ж не потрапляють у повну залежність від прикормки. Це наші звичні горобці, синиці, повзики та інша дрібнота. Через маленькі розмір та вагу вони дуже погано переносять морозні дні, адже здобути з-під снігу їжу пернатим складно", — йдеться у дописі нацпарку.

Чим годувати місцевих птахів

Птахів не можна годувати хлібом, особливо свіжим — це викликає розлади шлунку, особливо у молодих пернатих. Також не варто давати їм пшоно, смажену, солону та запліснявілу їжу та Годувати слід насінням соняшника, гарбуза, дині, зернами пшениці, ячменю, вівса, шматочками ягодів та фруктів, а також несолоним салом.

Підгодівля водоплавних птахів

Для прикорму лебедям і качкам підходять подрібнені свіжі овочі та пророслі злаки – овес, ячмінь та пшениця. Проте — лише під час раптових та екстремальних морозів – 15° і нижче.

"Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку – це незамерзла ділянка річки або ставка. Саме у воді птахи знаходять собі їжу, а від зимового холоду їх береже жир, який вони накопичують протягом теплого сезону. Якщо птах не може прогодуватись на обраній водоймі, він летить далі поки не знайде собі відповідне місце".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook