Президенти Литви, Латвії та Польщі відмовились від спільного фото з Лукашенком на Конференції ООН зі зміни клімату

ЗМІ
Президент Туреччини Реджеп Ердоган (у центрі) та президент Білорусі Олександр Лукашенко (праворуч) під час спільного фото на Кліматичному саміті ООН COP28, 1 грудня 2023 року. Фото: АР/Peter Dejong

Президент Литви Гітанас Науседа і глави Латвії та Польщі відмовились зробити спільне фото на Конференції ООН зі зміни клімату COP28 у Дубаї в п’ятницю, 1 грудня, тому що для нього позував президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Про це повідомляє LRT, посилаючись на заяву глави Литви Гітанаса Науседи.

"Було б лицемірно стояти пліч-о-пліч з лідером країни, яка стала плацдармом для російської агресії проти України", – сказав Науседа в заяві.

До бойкоту Науседи приєдналися президент Латвії Едгарс Рінкевичс і глава Польщі Анджей Дуда.

Водночас на спільному фото поруч із Лукашенком стоїть президент Туреччини Реджеп Ердоган та глава Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса.

Участь Білорусі у війні РФ проти України

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, невизнаний низкою держав президент Білорусі Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у українські військові вказали, що в Білорусі готують підрозділи танкової армії. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів.

Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. Він додав, що Росія не передає тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку ЄС, зазначив очільник дипломаті Євросоюзу Жозеп Боррель.