В Івано-Франківську провели першу екскурсію підземеллям міської ратуші

В Івано-Франківську 30 листопада провели першу екскурсію підземеллям міської ратуші. На неї прийшли 15 людей. Екскурсоводи показали людям в’язничні камери, в яких відбував покарання, зокрема, Іван Франко. Також розповідали містичні історії та легенди Станіславова, повідомляє кореспондент Суспільного.

Зі слів фахівчині туристично-інформаційного центру Івано-Франківська Христини Тимошів, підземелля облаштовували упродовж двох місяців.

Підземелля ратуші у Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"До цих днів підвали ратуші жодного разу не були відкриті для екскурсій. Ми робили акцент на тих камерах. Адже це була в’язниця, де найбільше збережена автентика. І, найголовніше, що ми її не чіпали. Максимально мінімалізували цю експозицію спеціально, щоб люди побачили, як воно було колись, не перевантажене жодними зайвими експонатами", — каже Христина Тимошів.

В одній із камер у підземеллі ратуші відбував покарання Іван Франко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У підземеллі люди можуть подивитися на в’язничні камери, де відбували покарання письменник Іван Франко та опришок Василь Баюрак. Крім того, людям розповідатимуть легенди про ката, відьму та історії з життя міста, говорить працівниця туристично-інформаційного центру Тетяна Воскобойнікова.

"Ми зробили таку тематичну експозицію, присвячену в’язницям Станиславова. Але це — не кінцевий варіант. У нас на майбутнє дуже багато різних ідей. І ми будемо раді, якщо і сторонні люди приходитимуть і говоритимуть, як вони це бачать. І навіть приносити якісь експонати", каже Тетяна Воскобойнікова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачка екскурсії Наталія Гугіль говорить, що в підземеллі вдалося зберегти автентичну атмосферу.

"Насправді дуже класно, що в місті створюються нові додаткові об’єкти, тому що дуже довго ці підземелля були закриті. Радію, що щось робиться, аби можна було затримати туристів у Франківську трошки довше", — ділиться Наталія Гугіль.

Відвідувачі екскурсії підземеллям міської ратуші. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Тетяни Воскобойнікової, один із залів підземелля віддадуть для мистецьких заходів. Точний графік проведення екскурсій оприлюднять 4 грудня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube