На Раді міністрів ОБСЄ понад 30 держав засудили агресію Росії проти України, Грузії та Молдови

Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія, ілюстравтивне фото: AP

Понад 30 держав, які взяли участь в Раді міністрів Організації з безпеки та співробітництва у Європі, засудили агресію РФ проти України, Грузії та Молдови.

Про це повідомляється у заяві делегації Євросоюзу в ОБСЄ.

Як зазначається, підтримавши декларацію, держави-члени ЄС, а також Україна, Грузія, Молдова, Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Боснія та Герцеговина, Ісландія і Сан-Марино, закликали РФ дотримуватися норм міжнародного права та не перешкоджати роботі Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

"Вкотре закликаємо Росію негайно припинити загарбницьку війну проти України, повністю і беззастережно вивести всі сили та техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів", — мовиться у заяві.

Європейські держави також підтримують притягнення до відповідальності людей, які причетні до порушень міжнародного права, зокрема, осіб на керівних посадах.

Окрім цього, закликали Кремль звільнити полонених і політичних в'язнів, а також людей, яких незаконно утримують на окупованих територіях України, включаючи трьох співробітників ОБСЄ.

Водночас вони засудили російську агресію проти Грузії та Молдови і висловили Тбілісі й Кишиневу свою підтримку.