У Конгресі США зареєстрували законопроект про арешт активів Росії на користь відновлення України

Конгрес Сполучених Штатів. Фото: Associated Press

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль поінформував, що до Конгресу Сполучених Штатів внесено законопроект про арешт заморожених активів Росії на користь відновлення України.

Про це очільник уряду написав у Telegram.

"Ще один крок до конфіскації заморожених російських активів на користь України. До американського Конгресу внесено законопроект про арешт активів на користь відновлення України (The Asset Seizure for Ukraine Reconstruction Act). Серед його співавторів як демократи, так і республіканці", — йдеться у дописі Шмигаля.

Він пояснив, що законодавча ініціатива дасть Міністерству юстиції США необхідні інструменти для того, аби швидше конфісковувати активи підсанкційних російських олігархів.

"Доходи від цих активів будуть передаватися Україні для нашої стійкості та відновлення. Сподіваємося на якнайшвидше ухвалення цієї ініціативи. Працюємо над тим, щоб усі заморожені на Заході російські гроші, зокрема суверенні активи, були конфісковані на користь України", — додав Шмигаль

У липні повідомлялось, що лідери Європейського союзу підтримують плани, які передбачають введення податку на непередбачений прибуток, отриманий від заморожених активів Центробанку РФ сумою понад 200 мільярдів євро, для допомоги у відновленні України.

У жовтні влада Естонії схвалила і направила до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції, яка серед іншого передбачає використання російських заморожених активів для відшкодування збитків, завданих Україні через війну.