У ніч на Андрія в Тернополі влаштували вечорниці

Напередодні свята Андрія тернополяни зібралися на Андріївські вечорниці. Цьогоріч за новоюліанським календарем ця дата припадає на 30 листопада.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради Христина Білінська.

За її словами, на захід зібралися понад 80 учасників.

Христина Білінська, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради. Суспільне Тернопіль

"Цей захід організували для того, щоб молодь не забувала свою культуру та звичаї. Також важливо пам’ятати історію. Андріївські вечорниці відбувалися багато-багато років поспіль. Надіємося, що цю добру традицію будуть підтримувати наші наступні покоління, бо в цьому є велика потреба".

Під час вечорниць. Суспільне Тернопіль

Раніше Андрія відзначали 13 грудня, каже учасниця вечорниць Софія Костенко. Святкування розпочали з театралізованої сцени.

Софія Костенко, учасниця вечорниць. Суспільне Тернопіль

"Я зіграла господаря. Його звати Омелько. Це такий сучасний господар, бо він сидить у TikTokу, дає всім поради, знімає прямі трансляції. І без його порад молодь не може жити. У сценці я багато комунікувала з господинею, оскільки вона моя дружина. У неї було до мене найбільше претензій".

Соломія Романашин зіграла господиню. Сценарій складала сама.

Соломія Романашин, учасниця вечорниць. Суспільне Тернопіль

"Ідеї з’являлися поступово. Багато змінювала. Іду по вулиці, прийшла ідея: от таке треба дописати. Найбільше мені подобаються сварливі репліки господаря до господині, господині до господаря".

Учасниці ворожать на пшеничних зернах. Суспільне Тернопіль

Під час Андріївських вечорниць влаштували ворожіння та грали в ігри. Дівчата вгадували на зерні, чи знайдуть собі пару.

"Ми витягнули декілька зерняток і перерахували. Якщо парне число, то буде пара, якщо непарне — цьогоріч пари не буде. В мене пари не буде, тому що непарне число зернят випало", — сказала учасниця вечорниць Лілія Гринчишин.