Польські страйкарі продовжать блокаду пропускних пунктів на кордоні з Україною — Комітет захисту перевізників Польщі

Черги з вантажівок у пункті пропуску "Шегині — Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур сьогодні, 29 листопада, зустрівся з представниками галузі автомобільного транспорту, які беруть участь в акції протесту на польсько-українському кордоні.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Мінінфраструктури Польщі.

Зазначається, що напередодні Гаджадхур звернувся до Єврокомісії з проханням призначити Комітет, який перевірить дію транспортної угоди між Україною та ЄС. Він також звернувся до українського уряду з проханням відключити систему електронної черги принаймні на двох пунктах пропуску. Після переговорів із міністром голова Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту Вальдемар Ящур заявив, що перевізники не припинять протест на чотирьох пунктах перетину кордону, але не будуть поширювати його на ще два – в Нижанковичах і Зосіні.

"Ми також готові розглянути можливість пом’якшення форми нашого протесту, якщо Польща посилить ефективний контроль за вантажівками, які в’їжджають до Польщі. Кількість порушень серед українських водіїв значна, а залучення державних служб, на нашу думку, ще надто мала. Це стосується перевірок, які проводять такі служби, як Інспекція дорожнього транспорту, Національна податкова адміністрація, прикордонна служба та поліція", — заявив Ящур.

Транспортна рада ЄС збереться у понеділок, 4 грудня 2023 року, у Брюсселі. Польська сторона висловила прохання, щоб одним із питань порядку денного було обговорення наслідків дії угоди між Україною та ЄС, яка діє з 1 липня 2022 року.

"Транспортна галузь покладає великі надії на засідання транспортної ради Європейського Союзу. Голос транспортної галузі ЄС має бути почутим", – підсумував Вальдемар Ящур.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".