Відбудова UNITED24: з недобросовісними підрядниками обіцяють розірвати договори

Один з будинків на Київщині, які відновлюють в межах ініціативи UNITED24. Фото: КОВА

До кінця року підрядники, які на Київщині відбудовують об'єкти UNITED24, мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.

Про це заявив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

У регіоні провели нараду, де обговорили процес виконання робіт, їхні терміни та проблеми по кожному будинку окремо.

Комісія з питань відбудови вже перевірила роботи на 6 із 18 об'єктів. За словами Кравченка, є підрядники, які все встигають або ж намагаються оперативно виправити недоліки.

"Є ще одна категорія підрядників. Вони ігнорують графіки, якість, зауваження спецкомісії та ПРООН, які здійснюють технагляд. За неякісні роботи ніхто не сплачуватиме кошти. За серйозне порушення графіків будемо прощатися", — зазначив голова ОВА.

Також він зауважив, що на значній кількості об'єктів проєкти робили поспіхом одразу після деокупації. А вже на етапі робіт з'ясувалось, що деякі квартири не увійшли до них, тож зараз проєкти потрібно відкоригувати.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.