Столична підземка оголошує набір на курси машиністів

Станція київського метро. Столична підземка. Фото: УНІАН

Підготовка машиністів електропоїздів київського метро розпочнеться 22 січня 2024 року та триватиме 26-28 тижнів. Посадовці підприємства оголосили умови та вимоги до кандидатів. А також зауважили, що чекають вакансій і від жінок.

Про це інформує Офіційний портал Києва.

Зазначається, що освітня програма складається з двох частин — теоретичної та практичної, після завершення яких необхідно успішно пройти кваліфікаційну атестацію.

"Практичний блок передбачає відпрацювання в якості стажера разом із професійним машиністом: поїзної роботи на лінії, маневрової роботи на станціях лінії та коліях депо, приймання та постановки рухомого складу", — йдеться у повідомленні.

У КМДА наголошують, що під час навчання, кандидати отримуватимуть заробітну плату — орієнтовно 7 000 гривень на місяць. Після влаштування на роботу рівень зарплатні становитиме 29 628 грн.

Машиніст електропоїзда має доплати за клас кваліфікації, стаж роботи, шкідливі умови праці, роботу в вечірні, нічні години та святкові дні тощо. Середня заробітна плата становить:

  • без класу (для тих, хто лише отримав професію та став до роботи) — 29 628 грн;
  • ІІІ клас – 31 282 грн;
  • ІІ клас – 34 385 грн;
  • І клас – 38 519 грн.

"Для того, щоб отримати або підвищити клас кваліфікації необхідно пропрацювати рік без порушень і збоїв, а також підтвердити свою фаховість на іспитах", — наголошують посадовці комунального підприємства.

Посадовці столичного метро наголошують, що чекають на роботу машиністом електропоїзда також жінок. І нагадують, що у 2017 році в Україні скасували наказ Міністерства охорони здоров’я № 256 "Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок", що діяв із 1993 року.

Повний перелік вакансій за посиланням: http://metro.kyiv.ua/node/7203.