Оминаючи кучугури та перестрибуючи калюжі — як Черкаси справляються з відлигою

29 листопада у Черкасах після сильних снігопадів підвищилася температура повітря і сніг почав танути. Подекуди вулиці затопило настільки, що людям було складно пересуватися тротуарами.

Оминаючи кучугури снігу та перестрибуючи калюжі — так довелося йти на навчання, місцевій жительці Софії:

"Мені не подобається, було б добре, якби розчистили. Ноги промочила", – розповіла вона.

Черкащанка Софія йде тротуаром під час відлиги. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

Після снігопаду не дивно, що все навколо тане, зазначила місцева жителька Наталя. Та якість прибирання міста її не влаштовує:

"На Митниці, на Гагаріна (Володимира Великого – ред.) дуже багато води і пройти нереально. Я зранку ледь дійшла".

Двірник Олексій розчищав територію біля своєї роботи:

"У мене така робота – прибирати. Сніг випав – треба почистити, щоб люди ходили по доріжках, щоб гарно було. А то все завалено було, що і не пройдеш".

Двірник Олексій чистить від снігу тротуар у Черкасах. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

На дорогах Черкас – суцільна сльота, поділився враженнями водій Олександр. Кермувати в таку погоду нелегко, та робота зобов’язує, зазначив він:

"Машину зносить, немає де стати, сніг застряє, починаєш гребтися. Але я на роботі, їздити треба, людей розвозити треба".

Черкаси під час відлиги. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

Черкаси під час відлиги. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

За містом ситуація не краща, розповів Володимир Олексієнко. Разом із дружиною вони приїхали з Чигирина:

"Напливи на дорозі, її невчасно почистили і понабивався сніг. Нам у лікарню треба було, то траса, я б сказав, «на трієчку». Приїхали в Черкаси, думали тут більш-менш, але воно не дуже".

Водій Володимир Олексієнко розповідає про стан доріг на Черкащині під час відлиги. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

Біля пекарні біля віконця з кавою або ж на ґанку щодня гуртуються відвідувачі. За словами адміністраторки закладу Олени Горлатенко, про їхню безпеку працівники дбають самостійно – декілька разів на день прибирають прилеглу територію:

"Це наша територія, ми за неї відповідаємо і повинно бути чисто. Має бути прохід для людей, для наших відвідувачів. Ми стараємось поки видно і світло все прибрати, щоб людям було комфортно проходити, заходити до нас у заклад. Ми знаємо всі вимоги, тому прибираємо самі. У нас є прибиральниці і завгоспи, які цим займаються".

Розчищений від снігу тротуар у Черкасах. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

Ливнівки очищують, утім цей процес уповільнюють кучугури снігу, зазначив директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Черкаської міськради Сергій Отрешко:

"Крім очищення ливнівок, паралельно чистять ще й дороги. Дороги очищають, як правило, на край дороги, де і знаходяться решітки. І це постійний процес: почистили дорогу, потім почистили ливнівку. Озер немає, ніхто не пливе. То, очевидно, що ситуація нормальна і контрольована".

Більшість тротуарів в неналежному стані, бо черкасці не дотримуються правил благоустрою. За утримання в належному стані прилеглої території до бордюрного каменю, у тому числі й тротуару, відповідає власник прилеглої земельної ділянки, додав Сергій Отрешко:

"От, наприклад, на вулиці Пастерівській є квартал, де тротуар почищений вздовж приватного сектора, оскільки там живуть люди, які виконують правила благоустрою міста".

Спецмашина прибирає площу в Черкасах. 29 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси

Черкаси 29 листопада прибирали 18 спецмашин. Протягом дня використали 70 тонн протиожеледної суміші, розповіла речниця комунального підприємства "Челуаш" Інна Ключка:

"Із них десять тракторів розчищали зупинки громадського транспорту, аби забезпечити прохідність до них. Також прочищали провулки. Крім того, вісім комбінованих машин розчищали магістральні вулиці та посипали піщано-сольовою сумішшю. На зупинках та узвозах працюють 95 працівників бригади ручного прибирання шляхів та благоустрою".

Дороги регіонального, державного та міжнародного значення в межах області прибирали 108 спецмашин, розповів заступник начальника Служби відновлення Геннадій Андреєв. Нині працюють на шляхах територіального значення – очищають узбіччя та розкидають протиожеледну суміш:

"В цілому за період 26-28 листопада, коли був сильний циклон, підрядники по області використали сім з половиною тисяч тонн протиожеледної суміші", – зазначив він.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube