Отримав вирок, коли був на фронті: командир штурмової роти з Луцька намагається повернутися до війська

У Волинському апеляційному суді 29 листопада відбувся розгляд справи щодо командира штурмової роти 710-ої бригади охорони Держспецтрансслужби Віктора Войтовича з Луцька, якого ув'язнили на п'ять років.

53-річний військовий просив суд дозволити йому повернутися на передову.

За що ув'язнили лучанина Віктора Войтовича: позиції його й адвоката

Як розповів у суді адвокат військового Віталій Жуковський, його підзахисного, командира штурмової роти, засудили за побиття сусіда. Сутичка між чоловіками сталася ще 2021-го року.

Вирок про покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі виніс Верховний суд України, коли лучанин Віктор Войтович уже був на фронті.

Адвокат луцького бійця Віталій Жуковський. Фото: Суспільне Луцьк

Раніше Луцький міськрайонний суд відхилив позов військового: тепер він оскаржує це в апеляційному.

"При тому, що кримінально-процесуальним кодексом передбачено зупинення кримінального провадження у разі, якщо особа перебуває на військовій службі. Чому це не зробив Верховний суд — для мене загадка", — зазначив адвокат.

Наразі волинський військовослужбовець відбуває покарання у Полицькій виправній колонії на Рівненщині. Свою справу слухав у режимі відеозв'язку.

Засуджений Віктор Войтович — у режимі відеозв'язку. Фото: Суспільне Луцьк

Віктор Войтович нагороджений двома державними відзнаками за особистий внесок у захист України. Як розповів адвокат Віталій Жуковський, чоловіку надали відпустку для лікування через отримане поранення.

Ліворуч — Віктор Войтович у війську. Фото Віктора Войтовича

Коли приїхав із передової до рідного Луцька, його затримали. У в'язниці Віктор Войтович перебуває із 3 серпня 2023 року.

На суд приїхали побратими з Львівщини

На розгляд справи Віктора Войтовича спеціально приїхали з міста Червоноград, що на Львівщині, військовослужбовці 710-ої бригади. Як розповіла Суспільному офіцерка відділення морально-психологічного забезпечення Анастасія Балан, хочуть підтримати свого колегу, який зараз знаходиться у в'язниці.

Бійці 710-ої бригади, які приїхали з Червонограда на судове засідання в Луцьк. Фото: Суспільне Луцьк
"Приїхали, щоб подивитися як проходить розгляд справи. В ідеалі ми б хотіли, щоб суд признав його невинним. Як командира його дуже всі люблять і поважають. Ви це можете помітити по кількості військовослужбовців, які прибули", — каже військова Анастасія Балан.
Офіцерка Анастасія Балан. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів військовослужбовця Віталія Костинкова, лучанина Віктора Войтовича побратими вважають лідером, патріотом та неконфліктною людиною.

"Він починав простим водієм, а після Червоної гори (селище на Донеччині — ред.) під Бахмутом, коли наша рота зазнала великих втрат, ця людина об'єднала нашу роту, ця людина об'єднала колектив і дуже багато зробила для роти", — каже боєць.
Побратим, військовий Віталій Костинков. Фото: Суспільне Луцьк

Якого рішення прагне домогтися засуджений військовослужбовець

Адвокат, військова частина та сам засуджений Віктор Войтович просили суд надати відстрочку від виконання вироку суду і дозволити військовому відсидіти термін у в'язниці після того, як завершить службу у війську.

"Краще бути з хлопцями на передовій, ніж ховатися тут", — сказав засуджений та подякував побратимам за довіру та підтримку.
Побратими на слуханні справи. Фото: Суспільне Луцьк

Проти спроби військового повернутися на фронт виступила прокуратура. Як пояснив прокурор Ігор Радзивилюк, якщо людина вчиняє тяжкий чи особливо тяжкий злочин, то на законодавчому рівні відстрочення від виконання вироку не передбачене.

Прокурор Ігор Радзивилюк. Фото: Суспільне Луцьк

Відстрочення, зі слів адвоката лучанина, можливе за станом здоров'я засудженого, тому подав клопотання про медобстеження Віктора. Головуючий суддя Віктор Гапончук це клопотання задовольнив.

"На розгляд експертизи поставити наступні питання: якими хворобами на даний час хворіє Войтович Віктор. Якщо хворіє, то чи входять основний або супутній діагнози до переліку хвороб, які є підставою для подання матеріалів про відстрочення виконання вироку", — зазначив суддя.
Суддя Віктор Гапончук (в центрі). Фото: Суспільне Луцьк

Розгляд справи продовжать після проведення експертизи. Як розповіли колеги Віктора Войтовича, вони тим часом очікують на реакцію президента України, котрому півтора місяця тому подали клопотання про амністію для волинського військовослужбовця. Суспільне продовжить стежити за перебігом цієї справи.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.