Виправдовувала війну проти України: вирок отримала кримська "сенаторка"

Ілюстративне фото. Прокуратура АРК

За публічного обвинувачення прокуратури автономії 11 років позбавлення волі заочно отримала кримська "сенаторка". ЇЇ визнано винною у колабораційній діяльності та виправдовуванні, визнанні правомірною збройну агресію РФ проти України, глорифікацію її учасників.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Встановлено, що після повномасштабного вторгнення Росії на територію України засуджена неодноразово виступала у пропагандистських засобах масової інформації РФ.

"У своїх промовах вона публічно підтримувала незаконні дії окупантів та називала війну, розв’язану РФ, "порятунком населення від фашистської ідеології". "Сенаторка" неодноразово закликала до необхідності активізації "спецоперації" та наголошувала, що це робиться з метою "очищення від погані". У своїх виступах окупаційна чиновниця підтримувала вчинення російською армією воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській території, а також висловлювала вдячність "захисникам" та "визволителям", – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці наголошують, що загалом, з моменту окупації Криму ЗС РФ у 2014 році обвинувачена перейшла на бік РФ та активно почала будувати свою "кар’єру". Спочатку займала посаду "члена Ради Федерації Федеральних зборів Росії" від окупаційної адміністрації РФ в Криму, у 2019 році її призначили повторно.

Обвинувальний акт за фактом вчинення вказаною особою державної ради знаходиться на розгляді суду.

У прокуратура автономії не називають імені засудженої, проте Суспільному Крим з власних джерел стало відомо, що йдеться про Ольгу Ковітіді.

Ольга Ковітіді. Фото: РІА "Новости"

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook