На Новий рік асортимент мандаринів на ринку Житомира може зменшитися

Від 60 до 120 гривень за кілограм — така вартість мандаринів на Житньому ринку у Житомирі. Ціна залежить від сорту та постачальника.

Про це Суспільному розповіла продавчиня овочів та фруктів Надія. Вона торгує цитрусовими з Туреччини, Італії та Іспанії на Житньому ринку. Найбільшим попитом, каже жінка, користуються мандарини. За її словами, ймовірно, на Новий рік їхній асортимент зменшиться.

"Знайомий нам смак дитинства — сорт Сатсума з Туреччини. Ці мандарини коштують від 60 гривень. Ізмір відбірний — 75, 85, 95 гривень. Ціна залежить від фірми, яка фасує, від ступеню зрілості, від калібру, від багатьох чинників. Мандарини сорту Клементин з Італії трохи недозрівші, але дуже солодкі та смачні. В цьому році, кажуть, що, можливо, на Новий рік буде менший асортимент мандаринів, тому що в Туреччині неврожай, в Італії теж. В Туреччині ще внаслідок землетрусу сади постраждали", — розповіла продавчиня Надія.

Надія. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Житомир, 29 листопада 2023 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

За її словами, саме зараз сезон мандаринів.

"Що ж зараз їсти, як не мандарини? Це ж така смакота. Кілограм в день у мене дитина сама з'їдає. Бере мандарини у школу на перекус. Мандарини, яблука — це те, що зараз потрібно їсти", — каже Надія.

Житомир, 29 листопада 2023 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Покупчиня Наталя цитрусові не купила.

"Все дорого, дуже дорого, — каже Наталія. — Не знаю, що воно буде далі з такими цінами. Нічого доброго".

Наталія. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Житомир, 29 листопада 2023 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зауважив, що цитрусові не входять до споживчого кошика українців. Також зазначив, що їхня ціна підвищилася, порівнюючи з 2022 роком.

"Ми маємо перелік соціально значущих продуктів харчування. У ньому ні апельсинів, ні мандаринів, ні ківі немає, повірте, точно. Коли ми говоримо про фрукти, то маємо розуміти, що там яблука є, бо це основний фрукт, який українець їсть і в сезон, і в міжсезоння. Тобто ми орієнтуємося переважно на ті фрукти, які ростуть на нашій території. На Новий рік без апельсинів якось не дуже добре, бо ми звикли, але нічого критичного", — розповів Олег Пендзин.

Олег Пендзин. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Житомир, 29 листопада 2023 року. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube