"Три доби сиділи без світла у підвалі": історія харків’янки, яка працює лікаркою у Хмельницькому

Переселенка Олена Скалицька з Харківської області майже півтора року працює сімейною лікаркою у Хмельницькому. Спочатку її пацієнтами були виключно переселенці. Згодом, розповідає жінка, долучилися і місцеві жителі.

Олена Скалицька народилася у місті Єнакієве на Донеччині. Каже, закінчила школу з золотою медаллю. У 2004 році поступила в Харківський медичний університет. Після закінчення – працювала в Балаклеї, Харківської області.

"Рік я пропрацювала звичайною сімейною лікаркою, потім стала старшим терапевтом міста Балаклеї, Балаклійського району. Я дитина четвертого покоління лікарів. У нас в сім’ї немає ніяких інших спеціальностей крім лікарів. Батько в мене психіатр, мама – сімейна лікарка-терапевт. У мене є брат, який працює сімейним лікарем, невістка, до речі, з Вінниці також працює сімейним лікарем", — розповідає Олена Скалицька.

Харків'янка Олена Скалицька оглядає дитину, листопад 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

З 25 років і до повномасштабного вторгнення, каже лікарка, працювала завідуючою амбулаторії сімейної практики і медицини у Балаклеї.

"24 лютого вирішувалося питання куди виїжджати, що робити, як організовуватися. І ми поїхали в село Петровське. Всі до своєї матері. Ми дочекалися, поки ці "орки" не зайшли в Балаклею, а потім не прийшли в село Петровське. І почався жах", — згадує харків’янка.

За словами Олени Скалицької, з трьома дітьми три доби сиділи у підвалі.

"Сиділи без світла у підвалі. В мене було троє малих дітей. Один в мене в колисці був. І потрібно було ж годувати. Ми з підвалу просто не виходили. Постійно то одного вб’ють, то другого вб’ють, прибігають. Імпульсивна, емоційна, я кажу – потрібно щось робити. І ми за п’ять з братом швидко сіли в машини й поїхали", — розповіла сімейна лікарка.

Аби потрапити на підконтрольну Україні територію, перетнули п’ять блокпостів росіян, розповідає жінка.

Харків'янка Олена Скалицька проводить прийом у лікарні Хмельницького, листопад 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Звісно, перевіряли машини, перевіряли на вибухівку. А в нас в багажнику був кіт і речі. На той момент старшому було сім років, середній дитині було три роки й маленькому ще року не було", — пояснює харків’янка.

Олена Скалицька каже, їхали ближче до західного кордону.

"Мені було все одно. Я сказала, що я лікар, і я робитиму хоч в селі, хоч в районному центрі. Ми їхали, їхали й квартир ніде не було. Постійно висвічувалися квартири по 45 тисяч гривень. Потрібно було заплатити за перший і другий місяць, ще й рієлтору 20%. І це ще не факт, що це була квартира, багато було аферистів на цих сайтах", — каже Олена Скалицька.

Зупинилася в Хмельницькому. Розповідає, тут вдалося наймати квартиру. Спочатку влаштувалася сімейною лікаркою в Грузевицю. Згодом у приватну лікарню.

"Я пішла набирати декларації, знайшла собі медсестру. На початках в мене були клієнти переселенці. Тобто, переселенці дізналися, що Скалицька сюди переїхала. В мене тут шість чи сім сімей виключно з Балаклеї. Тобто, котрі мене знають. Харків, Краматорськ, Слав’янськ – всі переселенці. А зараз в мене є вже і місцеві", — розповідає сімейна лікарка.

За словами Олени Скалицької, сімейною лікаркою планує працювати у Хмельницькому до закінчення війни.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.