На Львівщині судитимуть шістьох інспекторів митного поста "Городок": що відомо

ДБР завершило досудове розслідування щодо митників, листопад 2023 року. Фото: пресслужба Державного бюро розслідувань

На Львівщині судитимуть шістьох інспекторів митного поста "Городок". За даними слідчих Державного бюро розслідувань, попри скасування "нульового розмитнення" вони дозволили ввезти за цією схемою 41 авто.

Як повідомили у пресслужбі ДБР, посадовці Львівської митниці незаконно звільняли від сплати мита ввезені з-за кордону машини вже після скасування Верховною Радою рішення про "нульове розмитнення".

"У документах вони проставляли дату оформлення до 1 липня 2022 року, хоча автомобілі ввозились значно пізніше. За цією схемою в Україну потрапив 41 автомобіль, через що бюджет недоотримав майже 5 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

До суду вже направили обвинувальні акти щодо трьох посадовців. Вони звільнили від сплати мита перевізників 15 авто. І таким чином завдали бюджету збитків на понад 1,5 млн гривень. Матеріали справи щодо ще трьох митників будуть направлені до суду після ознайомлення стороною захисту.

Усіх шістьох інспекторів звинувачують у зловживанні службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. Їм загрожує реальний термін — до шести років ув'язнення.

Автомобілі, які намагалися ввезти без сплати мита, арештували для відшкодування збитків. Також один з обвинувачених добровільно відшкодував майже 200 тисяч гривень збитків.