СБУ повідомила про підозру очільнику окупаційної адміністрації на Запоріжжі

Ілюстративне. Фото: СБУ

Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру в колабораціонізмі та пособництві державі-агресору начальнику окупаційної "адміністрації Приморського району" Запорізької області. За даними слідства, чоловік допомагав укомплектовувати російську армію жителями тимчасово окупованої території.

Про це сьогодні, 28 листопада, повідомили в Запорізькій ОВА з посиланням на СБУ та Запорізькій обласній прокуратурі.

За даними слідства, мешканець Севастополя у квітні 2023 року очолив так звану "Военно-гражданскую администрацию Приморского района Запорожской области":

"Після призначення, він повністю виконував всі вказівки московських кураторів щодо популяризації кремлівського режиму та придушення руху опору в регіоні".

Також чоловік допомагав укомплектовувати російську армію за рахунок жителів окупованої території Запорізької області та брав активну участь в організації у Приморську військового обліку:

"З метою організації військового обліку на території Приморського району, зобов’язав підприємства району, пройти реєстрацію з питань військового обліку в "ВГА Приморского района Запорожской области".

Крім того, підозрюваний провів інвентарізацію об’єктів нерухомості для подальшої перереєстрації майна суб’єктів господарювання на баланс окупаційної влади.

"Окремо була проведена перевірка нерухомості мешканців Приморського району, які виїхали на підконтрольну територію України. Усе майно, власники якого не з’явились для реєстрації, підлягало «націоналізації»  у власність агресорів".

Слідчі СБУ повідомили чоловіку про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. 

Наразі підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території на півдні України. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber