Замість тиру обладнали укриття: як навчаються школярі в громаді на Черкащині

В одній зі шкіл Черкаського району стару спортивну залу переобладнали на сховище для учнів. Це дозволило школярам знову сісти за парти. Утім навчання організували у дві зміни.

Про це Суспільному розповів голова Руськополянської громади Олег Гриценко.

За словами голови Руськополянської громади Олега Гриценка, споруда була аварійна. Коли почали шукати місце для шкільного сховища – вирішили перебудувати тир в укриття.

"Це був тир, який не використовувався довгий час. Причина була в тому, що плити перекриття уже втратили свою несучість і в принципі тут перебувати було небезпечно. Завалені були плити, завалені були стіни і нам прийшлося демонтовувати, прийшлося замінювати плити перекриття, бетонні блоки. Разом з тим багато земляних робіт треба було зробити, фактично повністю викопати приміщення, потім його потрібно було гідролізувати,

Укриття, що спорудили в колишньому тирі. Фото: Суспільне Черкаси

Потім облаштували побут, додала директорка закладу Валентина Денисюк:

"Стільці принесли з їдальні, що залишилися після ремонту. Старі меблі з їдальні теж, а лавки допомогли нам придбати батьки, спонсори. Лавки ще мають під’їхати, щоб замінити стільці, бо вони дуже гучні".

Укриття просторе, але вміщає половину учнів.

"Одночасно вміщує 330 дітей. У нас у школі 652 дитини. Ну якщо врахувати, що працівники, вчителі, то якраз нам вистачає. Через це у нашій школі організований процес навчання у дві зміни", — додала Валентина Денисюк.

Школярі в укритті під час тривоги. Фото: Суспільне Черкаси

В укритті чекають на завершення тривоги, спілкуються один з одним та грають, розповіла шестикласниця Марія:

"Зазвичай ми там гуляємо з подружками тихенько або я музику слухаю. Граємо в якісь настільні ігри, я можу принести. Наприклад, можемо разом ще потанцювати, якщо захочемо".

Вчителька Євгенія Рева пояснила: навчати в заповненому школярами укритті — складно.

"І взагалі тривожність не дає запускати навчальний механізм саме в укритті, тому ми дітям пропонуємо спілкування, бесіди, гру в шахи, шашки".

Спочатку зі страхом відпускала дітей до школи мама двох донечок Вікторія Білоус. Але зараз спокійна:

" боялася, як буде реагувати моя менша донечка Софійка, але, слава Богу, їм навіть подобається. Коли тривога не довго, то вони вже: ой, а ми ще хочемо посидіти погратися".

Фото: Суспільне Черкаси

Минулий навчальний рік діти навчалися дистанційно, зазначив голова громади. З місцевого бюджету на облаштування укриття спрямували півтора мільйона гривень.

"Разом з тим допомога бізнесу близько 130 тисяч гривень ще була, робота техпрацівників, комунальників, які робили тут освітлення. Також батьківський комітет допомагав працювати з земляними роботами, іншими роботами необхідними", — додав Олег Гриценко.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України