Продукти — з гуманітарної допомоги: як харчуються переселенці в комунальному закладі у Рівному

У 2023 році з бюджету виділили понад 160 тисяч гривень на харчування переселенцям, які проживають у Рівненському центрі соціально-психологічної допомоги. Зі слів соцпедагогині закладу Катерини Мельник, цих коштів вистачило на 4,5 місяця. Наразі вони харчуються продуктами з гуманітарної соцдопомоги.

У вересні до облради надійшла скарга від працівника цього комунального закладу щодо можливого невиконання чи неналежного виконання своїх службових обов’язків директоркою закладу Тетяною Токарчук. Вона проблему з їжею заперечує.

Гроші, їжа, службове розслідування

В центрі соціально-психологічної допомоги, станом на кінець листопада, проживають 29 переселенців. З середини серпня 2023 року переселенців годують продуктами, які надають місцеві підприємці.

Зі слів соцпедагогині закладу Катерини Мельник, на 2023 рік закладу виділили 166 580 гривень на харчування, їх вистачило на 4,5 місяця. Людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, годували раз у день.

"Укладена угода з ФОПом, яка надавала їм харчування кожен день. Усі люди, які проживали в нас у закладі, які потрапили в складні життєві обставини, вони харчувалися у 2023 році. На одну людину витрачалося 62 гривні на харчування. На цей час ми вже не харчуємося, тому що ці гроші вже закінчилися", — розповіла соцпедагогиня.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Один з працівників закладу поскаржився в облраду щодо можливого невиконання, чи неналежного виконання службових обов’язків директоркою закладу Тетяною Токарчук. 20 вересня голова облради Андрій Карауш розпорядився провести службове розслідування.

"Коли мене відсторонили, вони приходили безпосередньо в заклад, мене тоді не було. Спілкувалися з соціальним педагогом і з однією з осіб, яка була в закладі на той момент. Вона підтвердила, що отримувала харчування. Мене ніхто не викликав на комісію, мене ніхто не запрошував, заклад вони не дивилися, з людьми іншими, як мені сказали, вони не спілкувалися", — прокоментувала директорка обласного центру соціально-психологічної допомоги Тетяна Токарчук.

Службове розслідування щодо директорки тривало місяць. За інформацією заступника голови облради Сергій Свисталюка, з результатами розслідування облрада звернулась до поліції. Наразі правоохоронці вирішують питання щодо правової кваліфікації.

"Станом на сьогодні офіційних документів до Рівненської обласної ради не надходило. За результатами цього розслідування голова Рівненської обласної ради буде приймати рішення про притягнення або не притягнення до відповідальності, в цьому випадку адміністративної", — сказав Сергій Свисталюк.

Також він додав, що Тетяну Токарчук повернули до виконання повноважень директорки закладу.

Позиція переселенців

Тетяна Токарчук зазначила, що для харчування переселенців продуктів наразі вистачає. Вони готують їжу їх того, що передають як гуманітарну допомогу.

"Видають крупи, жири, напівфабрикати. Ми вже готуємо за бажанням тут. Ще столова в нас була, взагалі було чудово. Нам давали безплатне харчування за талончиками", — розповіла мешканка центру Олена.

Катерина з Херсонщини проживає у закладі з липня 2023 року. Звідти вони виїжджали з 13-річним сином та чоловіком, у Рівному жінка народила ще одну дитину.

"Умови, напевно, кращі, ніж у мене на квартирі, де ми жили. У мене тут є посуд, у мене тут є мої каструлі, ложки. Харчуюсь я добре. Коли я приїхала, зразу набрала п'ять кілограмів разом з дитиною", — каже переселенка.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook