Засіяли озимих культур на понад 46 тисячах гектарів землі. На Херсонщині триває посівна

Колоски пшениці під час збирання врожаю на одному з агропідприємств у селі Томилівка Київської області, 1 серпня 2022 р. Ілюстративне фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Попри постійні російські обстріли та заміновані поля, аграрії з Херсонщини засіяли понад 46 тисяч гектарів земель ріпаком та пшеницею.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.

За його словами роботи тривають, адже запланована площа посіву — 64 тисяч гектарів землі.

"Сільгоспвиробників з Херсонщини готова підтримати міжнародна організація “Mercy Corps” за фінансової підтримки американського бізнесмена Говарда Баффета. Аграріям пропонують отримати Гранти на відновлення або розвиток власної справи", — сказав Бутрій.

Як зазначив посадовець, є два проєкти. Перший розрахований на три тисячі доларів для жителів області, другий — на 75 тисяч доларів для малого та середнього бізнесу. Подати заявку та ознайомитись з деталями можна за посиланням.

Також Бутрій розповів, що триває виплата грошової допомоги жителям області чиї городи були знищені підтопленням через підрив РФ Каховської ГЕС.

"Станом на зараз, комісія обстежила 733 земельні ділянки, з них власники 632 ділянок отримали виплати на загальну суму майже 14 мільйонів гривень", — повідомив перший заступник голови Херсонської ОВА.

На правобережжі Херсонщини через відсутність зрошення втрати врожаю становлять 2,8 мільярда гривень. У 2024 році на майже 25 тисячах гектарів планують відновити полив без відбудови Каховської греблі.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber