Ахтем Сеітаблаєв став лауреатом премії імені Василя Стуса

Ексклюзивно
Каріна Бугайченко, Суспільне

Український кінорежисер і актор Ахтем Сеітаблаєв ("Хайтарма", "Кіборги") став лауреатом премії імені Василя Стуса 2020 року. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

“Це надзвичайна відповідальність. Цю нагороду я сприймаю як аванс, для того, аби в майбутньому зробити ще більше, ще краще. Для того, аби наші діти пишалися тим, що вони живуть в Україні”, – сказав Ахтем Сеітаблаєв.

Церемонія нагородження відбулася в Національному музеї імені Тараса Шевченка. Присутнім показали відеоролик, присвячений пам'яті письменника.

"Постать Стуса і його творчість є взірцем позиції, яку ми маємо відстоювати і сьогодні”, - сказав президент Українського Пен-клубу Микола Рябчук.

Каріна Бугайченко, Суспільне

Дмитро Стус (справа) на церемонії вручення премії, Київ, 12 вересня 2020 року

Відкрив вечір нагородження син Василя Стуса - Дмитро. Він же й оголосив цьогорічного лауреата премії.

На нагородження завітала українська акторка Ада Роговцева. Вона привітала цьогорічного лауреата.

"Я – творча і духовна мама Ахтема Сеітаблаєва. Я горда, що в мене таке дитя. Він мій партнер по сцені, він мій режисер. Ми з 2014 року на війні, знаємо усіх, хто захищає нас”, - сказала акторка.

Що відомо

  • Організатори премії імені Василя Стуса – Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво “Дух і Літера”.
  • Премію імені Василя Стуса щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. Торік лауреатом став Влад Троїцький – театральний режисер, засновник Центру сучасного мистецтва “ДАХ”, фестивалю “ГогольFest” та інших культурних проєктів.
  • У різні роки відзнаку отримували Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк.