Трюдо зробив заяву до Дня пам’яті жертв Голодомору та закликав канадців вивчати "цей темний розділ історії"

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 р. Фото: AP /Павло Головкін

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, які постраждали або втратили життя у цей період.

Його офіційну заяву оприлюднили на сайті канадського уряду.

"У 1932 і 1933 роках радянський режим Йосипа Сталіна влаштував навмисний голод по всій Україні. Голодомор – "голодна смерть" – був геноцидом, який призвів до голодної смерті мільйонів невинних українців, у тому числі дітей. Радянський режим також арештовував, депортував і страчував українців. Сталін вчинив Голодомор, намагаючись придушити волю українського народу, стерти його ідентичність і знищити його прагнення до вільної та незалежної України", — відзначив Трюдо.

Він наголосив, що перед обличчям насильницького системного гноблення український народ залишився стійким, і майже через шість десятиліть, у 1991 році, Україна проголосила свою незалежність як вільна та суверенна держава.

Трюдо згадав, що Канада була першою західною країною, яка визнала Україну, і донині залишається непохитним партнером та другом.

Політик відзначив, що нині, коли Україна продовжує захищатися від жорстокої загарбницької війни з боку Росії, українці знову демонструють незламність духу.

Він також закликав канадців більше дізнатися про Голодомор в Україні та вшанувати пам’ять полеглих.

"У День пам’яті жертв Голодомору я закликаю канадців дізнатися більше про цей темний розділ історії та вшанувати мільйони невинно втрачених життів. Канада продовжуватиме підтримувати українців, коли вони захищатимуть свою країну та наші спільні цінності, і ми продовжуватимемо будувати кращий світ для всіх нас", — підсумував канадський прем’єр.

25 листопада Президент США Джо Байден вшанував пам’ять українців, які загинули під час Голодомору 1932-33 років, наголосивши, що нині українська сільськогосподарська інфраструктура знову стає мішенню, цього разу Володимира Путіна "у межах його прагнення завоювань та влади".

У день пам’яті жертв Голодомору президент Зеленський звернувся до українців. Він подякував країнам, які визнали Голодомор злочином та геноцидом українського народу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 55 держав-членів ООН і делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932−1933 років.

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні вшановують кожного року в останню суботу листопада.