Залишається проблема у присутності російської авіації в повітрі над Чорним морем — ВМС України

Судно із зерном. Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Україна отримає від партнерів військові кораблі для забезпечення безпеки суден у "зерновому коридорі" у Чорному морі. Водночас залишається проблема — це присутність російської авіації в повітрі над морем.

Про це повідомив речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері "Кримського питання".

За його словами, ВМС змогли відігнати росіян від українських берегів, як у південно-західній частині Чорного моря, так і в центральній.

"Це також робилося в рамках захисту нашого "зернового коридору". В першу чергу, для того, щоб забезпечити безпеку цивільного судноплавства, для того, щоб, нарешті, цей "коридор" запрацював без так званої РФ. Тому що той "коридор", який працював в середині літа, дія угод якого закінчилася, він насправді працював реально ефективно, враховуючи те, що в наглядовій команді так само були росіяни. Вони робили все, щоб максимально затягнути процес догляду суден, в результаті зменшувалася пропускна спроможність цього "коридору". Це так само, як вони штучно створювали голод, так само штучно перешкоджали експорту українського збіжжя", — розповів Плетенчук.

Він додав, що після цього Військово-морські сили винайшли маршрут, який вважають найбезпечнішим, аби судна могли продовжити свій рух з портів Великої Одеси вздовж берегів Румунії, Болгарії та Турецької Республіки — територіальних вод НАТО, що забезпечує наразі їхню безпеку.

"У нас залишається проблема — це присутність російської авіації в повітрі над Чорним морем... Вони обрали таку тактику нанесення вогневого враження саме по портовій інфраструктурі та дистанційного мінування нашої акваторії зі застосуванням своєї авіації", — зауважив Плетенчук.

У свою чергу, речник ВМС ЗСУ заявив, що наразі "зерновий коридор" працює та України збільшує свої об'єми. Зокрема, вже експортовано більше 4 мільйонів тон, тобто більше півтори сотні суден на вихід і більше сотні на захід. Хоч це не ті показники, які були до повномасштабного вторгнення, але вже досить суттєво.

"І, відповідно, рівень довіри з боку судновласників зростає, як і екіпаж цих суден. Але, тим не менш, залишається проблема, яку я означив, це щодо присутності російської авіації в повітрі. Тут ми сподіваємось виключно на наших колег з Повітряних сил, на наших західних партнерів, на надання допомоги у вигляді літаків нового типу для нас, такі самі F-16, які зможуть захистити повітряний простір над нашою акваторією", — додав Плетенчук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook