Пам'яті героїв. У селі Вовчинець Франківської громади рідні полеглих воїнів висадили дубовий сквер

Понад 100 родин полеглих у російсько-українській війні військових зібралися у селі Вовчинець Івано-Франківської громади, щоб створити сквер у пам'ять героїв. Всього за ініціативи організації "Родини загиблих захисників і захисниць ІФ" посадили 163 червоні дуби.

Як відбувалася акція, читайте у репортажі Суспільного.

Захід розпочали з хвилини мовчання. Опісля священник відслужив панахиду за загиблими воїнами.

Священник служить панахиду за полеглими військовими, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

"Ми хотіли зазеленити територію, щоб люди бачили цю міць, щоб воно на роки залишалося і нагадувало людям, якою гіркою ціною дістається мир. Ми дякуємо кожній родині, яка долучилася, кожному, хто не зміг, але прийде в цей парк", — говорить співорганізаторка акції, дружина полеглого воїна Сергія Батюка Галина.

В акції взяли участь понад 100 родин полеглих воїнів, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Михайло Андрушевський — батько воїна 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Його син Михайло загинув на Харківському напрямку. На його честь чоловік посадив дерево.

Родина полеглого військового Михайла Андрушевського, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

"Погано, коли батьки ховають своїх дітей. Він захищав Україну і все казав: "Хто, як не я?" Важливо, щоб всюди — у кожному селі, місті — були алеї такі, як тут", — каже батько полеглого бійця Михайло Андрушевський.

Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Сквер у пам'ять полеглих героїв, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Дві жінки висаджують дерево у пам'ять про полеглого військового, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Матір загиблого воїна "десятки" Сергія Силкіна Галина каже: цей сквер нагадуватиме людям, які колись гулятимуть тут, про героїв, що віддали за них життя. Її син прийняв свій останній бій 17 жовтня 2022 року неподалік Бахмута Донецької області.

Матір полеглого воїна Сергія Силкіна, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

"Висаджування дерев — це продовження життя. Хотілося б, аби ці дерева прийнялися. Хай зеленіють, ростуть у пам'ять про наших полеглих героїв", — говорить Галина Силкіна.

Жінка чіпляє на висаджене дерево прапорець з іменем загиблого воїна Володимира Ємельянова, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Бойова медикиня батальйону "Донбас-Україна" Олена Кутова прийшла висадити дерево в пам'ять про свого чоловіка Вадима Кутового, який 9 березня 2023 року загинув під Бахмутом.

Село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

"Це — пам'ять. Пам'ять, яка буде зберігатися роками. Це — дуже символічне місце, тому що мій чоловік тут побудував будинок, у цьому районі. Встиг накрити сімейне гніздечко, але не встиг пожити там", — каже Олена Кутова.

Сквер пам'яті, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Алея пам'яті, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне Івано-Франківськ

За словами співорганізаторки акції Галини Батюк, у сквері висаджуватимуть й нові дерева. Також планують встановлювати біля дерев портрети загиблих воїнів.

Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Родини полеглих воїнів, село Вовчинець, 24 листопада 2023 року. Фото: Степан Пенкалюк/Суспільне

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube