Більшість американців негативно ставляться до Путіна, але 28% виступають за зменшення допомоги Україні — The Economist

Опитування
Статуя Свободи, Нью-Йорк. Вид на Статую Свободи, Нью-Йорк, США. Ілюстративне фото: Associated Press

Троє з чотирьох американців негативно ставляться до президента Росії Володимира Путіна, причому думки збігаються як у представників демократичної, так і республіканської партії.

Про це свідчать результати опитування The Economist, проведеного спільно з YouGov.

Водночас 64% демократів подобається Володимир Зеленський. Серед республіканців 39% ставляться до українського президента позитивно, 36% — негативно.

Зазначається також, що американці у контексті війни у переважній більшості симпатизують Україні, а не Росії: 64% проти 4%. Лише 18% стверджують, що більшість або всі російські атаки були спрямовані на військові, а не цивільні цілі.

При цьому 28% американців підтримують зменшення військової допомоги Україні з боку США. 27% підтримують збереження теперішнього рівня допомоги, ще 25% підтримують збільшення військової допомоги.

Думки щодо переможця у російсько-українській війні розділилися: 17% вважають, що наразі Росія перемагає, 20% вважають, що Україна перемагає. 37% опитаних вважають, що наразі не перемагає ніхто.

Припинення вогню у війні РФ проти України підтримують 72% опитаних американців, проти виступають 9%.

Респонденти були відібрані з панелі YouGov за допомогою вибіркового зіставлення. Випадкова вибірка була обрана з опитування американської спільноти 2019 року. Вибірка була зважена відповідно до статі, віку, раси, освіти, явки на виборах 2020 року та президентських голосів, базової ідентифікації партії та поточного статусу реєстрації виборців. Помилка репрезентативності дослідження для загальної вибірки становить приблизно 3%.