Стародавня зброя і патефони: музеям Київщини передали цінності, конфісковані на митниці

Керівник Київської митниці Сергій Сілюк (у центрі) з представницями музейних установ Київщини, 22 листопада 2023 р. Фото: Київська митниця/Facebook

Київська митниця передала до чотирьох музеїв Києва та області збережені від незаконного вивезення археологічні та культурні цінності.

Про це йдеться у дописі Київської митниці у Facebook.

Холодну зброю, виготовлену до нашої ери, та патефони середини ХХ століття в робочому стані раніше хотіли незаконно переправити за кордон.

Кинджал. Фото: Київська митниця/Facebook

Після конфіскації митниками цінності передали на музейне зберігання.

Патефон із минулого століття. Фото: Київська митниця/Facebook
  • Портативний патефон 1950-х років із платівкою з записами тріо бандуристок Павленко, Третьякової та Поліщук отримав комунальний заклад Київської обласної ради "Ржищівський арехеолого-краєзнавчий музей";
  • Скіфський меч VII-VI ст. до н.е. передали до Національного музею історії України;
  • Кинджал (короткий меч) ІІІ ст. до н.е. — IV ст. н.е. поповнить фонди Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця".
  • Патефон 1946-1955 рр. разом із платівкою з записами вальсу та романсу у виконанні Н. Обухової та М. Сахарова передали до Музею Києва.

Керівник Київської митниці Сергій Сілюк запевнив представників музеїв, що це не останнє поповнення музейних фондів предметами старовини, які вдалося вберегти від незаконного вивезення з України.

Скіфський меч. Фото: Київська митниця/Facebook

"Попереду — передача ще багатьох цінностей, затриманих митниками під час спроб незаконно переслати їх за кордон" — сказав він.