Сезон мандаринів: ціни на тернопільському ринку

На тернопільському ринку стартував сезон мандаринів. Продають турецькі, італійські, іспанські та грецькі мандарини. Наші кореспонденти дізнавалися про їхні ціни та якість.

Продавчиня Тетяна Мамедув продає сорти "Клементина" та "Сатсума".

"Є турецька — 60 гривень за кілограм, Греція — 70 гривень за кілограм, Іспанія — 90 гривень за кілограм".

Продавчиня Тетяна Мамедув. Фото: Суспільне Тернопіль

На прилавках можна знайти мандарини з Туреччини від 55 до 60 гривень за кілограм. Мандарини з Італії, Греції та Іспанії стартують від 70 до 85 гривень.

Продавець Назар Дзюбак продає мандарини на гурт. Каже, першими привозили турецькі мандарини, їхня гуртова ціна 50 гривень за кілограм.

"Якісні, солодкі та красиві. Сорт "Дубеш".

Продавець Назар Дзюбак. Фото: Суспільне Тернопіль

Також він продає мандарини "Клементина". Ціна за кілограм — 65 гривень.

"Ця "Клементина" буде солодша та ніжніша на смак, не буде мати прожилки, бо наприклад, у порівнянні з Туреччиною, то вона має таку прожилку".

Сезон мандаринів триває від середини листопада до середини березня, розповів продавець-постачальник Андрій Блажків.

"Найкраща мандарина за смаковими якостями — це Італія та Іспанія, за рахунок кліматичних умов, погода там більш сприятлива. На другому місці після Італії та Іспанії є Туреччина. Вона починається найперша і триває найдовше, за рахунок різних сортів".

Продавець-постачальник Андрій Блажків. Фото: Суспільне Тернопіль

Державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи провела дослідження на вміст нітратів у мандаринах, для цього обрали сорт "Клементина".

"За даними сьогоднішнього дослідження, вміст нітратів у цитрусових складає 3,9 міліграма на кілограм. Допустима норма до 60 міліграм на кілограм — значіть, цитрусові цілком безпечні в споживанні для людей", — каже виконувачка обов’язків завідувачки лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Лідія Буба.

Мандарини. Фото: Суспільне Тернопіль

Також Лідія Буба розповіла, за якими ознаками можна розпізнати якісні мандарини.

"Звертайте увагу на зовнішній вигляд, колір, консистенція, запах, пружність, смак".