92 підприємці Житомирщини отримають на власний бізнес понад 21 мільйон гривень грантових коштів

Фото: Житомирська обласна служба зайнятості

Державний центр зайнятості ухвалив позачергові рішення за програмою "Власна справа", за результатами яких мікрогранти на реалізацію власних бізнес-планів отримають одразу 92 підприємці Житомирщини.

Про це повідомила Житомирська обласна служба зайнятості.

"Це стало можливим завдяки прийнятим змінам до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 №738 "Деякі питання надання грантів бізнесу" (зі змінами), якими скасовано граничний розмір фінансування заявок, ухвалених в межах одного періоду. Адже раніше, у зв'язку з поданням значної кількості заяв на отримання мікрогрантів, рішення ухвалювалися з урахуванням ранжування за кількістю отриманих балів учасниками: фінансування отримували подавачі заяв з найвищими балами, а прийняття рішень щодо інших переносилося на наступні періоди без повторного їх розгляду", — йдеться у повідомленні.

Відтак бізнес Житомирщини додатково отримає близько 21,4 мільйона гривень державних інвестицій, а отримувачі мікрогрантів створять 190 нових робочих місць.

Серед бізнес-ідей, які будуть реалізовані: відкриття онлайн-школи іноземних мов, ресторану азійської кухні, центру навчання майстрів краси, клініки для тварин, пральні-хімчистки, створення кав'ярні в українському стилі та екологічної стародавньої кухні на дровах, виготовлення сувенірної продукції з ЕКО матеріалів і розширення виробництва з декоративної обробки каменю, а також відкриття кав'ярень і кафе, піцерій і закладів швидкого харчування, ательє і салонів краси, центрів розвитку дітей і фотостудій, СТО і різних ремонтних майстерень.

Подати заявку на участь у програмі можна онлайн.

Відповіді на запитання щодо умов програми та оформлення заявки на отримання мікрогранту можна за телефоном "гарячої" лінії: 063-214-41-75, а також в Telegram-каналі Житомирської обласної служби зайнятості.

Раніше Суспільне розповідало, що урядовий проєкт єРобота стартував 1 липня 2022 року. Упродовж перших півтора місяця 36 жителів Житомирщини отримали гроші для створення власної справи на загальну суму понад 8 мільйонів гривень.

Впродовж року (із липня 2022 до липня 2023 року) за програмою "Власна справа" заяви на отримання мікрогрантів подали 977 жителів Житомирщини. За результатами їх розгляду Ощадбанком та Житомирським обласним центром зайнятості 283 подані бізнес-плани отримали позитивні рішення Державного центру зайнятості для надання грантових коштів до 250 тисяч гривень.

Також Суспільне повідомляло, що 1097 заяв подали жителі Житомирщини у рамках державної програми мікрогрантів "Власна справа". В обласному центрі зайнятості прийняли 333 позитивні рішення про надання грантів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube