Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України

. Будівля парламенту Норвегії (Стортингу) в Осло. Ілюстративне фото: Getty Images

Норвегія внесла 240 мільйонів норвезьких крон (приблизно 22 мільйони доларів США) до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE), заснованого Багатостороннім агентством з гарантій інвестицій Світового банку (MIGA).

Про це повідомляється в офіційному пресрелізі Міністерства економіки України.

"Хочемо подякувати Норвегії за кошти, які вони направили до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE). Це дозволить підтримати окремі проєкти в реальному секторі, які будуть мати позитивний вплив на економіку країни", — прокоментувала перша віцепрем'єр-міністерка України - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Виконавчий віцепрезидент MIGA Хіроші Матано своєю чергою зазначив, що внесок Норвегії є суттєвим та бажаним доповненням до Трастового фонду SURE для України, і дозволить розширити допомогу.

У Мінекономіки додали, що у найближчій перспективі MIGA надасть гарантії для фінансування торгівлі та товарів першої необхідності, підтримки кредитів і ліквідності для малого бізнесу, а у довгостроковій перспективі агенство планує забезпечити страхування політичних ризиків для масштабних проєктів у реальному секторі економіки.

Трастовий фонд підтримки реконструкції та економіки України був заснований Багатостороннім агентством з гарантій інвестицій Світового банку MIGA у лютому 2023 року для страхування інвестицій в Україні. SURE має на меті задоволення поточних і очікуваних потреб із зобов’язанням підтримувати післявоєнну відбудову.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.