АртГараж: в одній з бібліотек Тернопільщини розпочали проєкт зі створення безбар’єрного простору

Захід у дворику бібліотеки до реконструкції. Фото: Буковинська агенція регіонального розвитку

На Тернопільщині в Чортківській публічній бібліотеці розпочали втілення проєкту "Бібліотечний АртГараж: дружній простір, доступний кожному". Його мета — облаштувати комфортний простір у дворику бібліотеки. А саме, встановити безбар’єрний павільйон, аби всі мали доступ до культурного та громадського життя.

Про це Суспільному повідомила директорка бібліотеки Ірина Брунда.

Дворик Чортківської публічної бібліотеки. Фото: Ірина Брунда

Активісти розмальовують стіни дворика фарбами. Фото: Буковинська агенція регіонального розвитку

За її словами, все почалося із переосмислення дворика бібліотеки навесні 2021 року, коли заклад перетворився на публічну бібліотеку та перезапустив свою роботу.

"Дворик став логічним доповненням бібліотечного спільного простору, а події в ньому оживили не тільки саму бібліотеку, а й місцеву спільноту. Уже за рік він став місцем зустрічі для молоді, творчих людей, батьків із дітьми. І аварійний гараж на території виглядав уже зовсім зайвим. Однак ресурсів на те, щоб якось змінити ситуацію, бібліотека не мала".

Обговорення концепції проєкту. Фото: Буковинська агенція регіонального розвитку

Один із заходів у дворику бібліотеки до реконструкції. Фото: Буковинська агенція регіонального розвитку

Саме тому вирішили написати проєкт і подати заявку, аби виграти грант.

"Разом із Катериною Яковець, ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" та власне Чортківською публічною бібліотекою вдалося виграти грантовий конкурс, увійшовши в десятку переможців поміж 311 заявок. Проєкт реалізовується за фінансової та експертної підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та Cedos. Нещодавно старий гараж демонтували, щоб на його місці постав новий "АртГараж" — сучасний, комфортний і відкритий для кожного. Зараз підрядники саме розпочинають роботу над модульною конструкцією, яку розмістять у дворику бібліотеки".

Підготовка дворика бібліотеки до встановлення павільйону. Фото: Буковинська агенція регіонального розвитку

Територія, яку готують для нового простору. Фото: Ірина Брунда

Ірина Брунда каже, готують майданчик та комунікації.

"Паралельно в приміщенні бібліотеки відбувається програмна частина проєкту — заходи зі згуртування проактивних жителів Чорткова. Проєкт робимо спільно з Чортківською міською радою. Завершити його плануємо до кінця зими. Запуск "АртГаражу" очікуємо навесні".