На Тернопільщині медики зробили ще одну трансплантацію серця

Лікарі проводять трансплантацію серця. Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня

У відділенні кардіохірургії і трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні медики зробили ще одну операцію із трансплантації серця. Нове серце отримав 42-річний чоловік з Тернопільського району.

Про це повідомили на сторінці медзакладу в соцмережі.

"Донором став 37-річний чоловік, який потрапив в Лановецьку центральну районну лікарню після важкої ДТП. Внаслідок отриманої черепно-мозкової травми медики констатували смерть мозку. Згоду на трансплантацію органів дав його рідний брат і, таким чином, врятував життя трьох інших людей".

У повідомленні йдеться, що в жителя Тернопільського району було хронічне запалення міокарда, що призвело до розширення всіх порожнин серця, порушення функції клапанів і зниження скоротливості серця до критичного показника.

"Цьому пацієнту ми провели операцію доволі швидко. Тривала вона близько трьох з половиною годин. Вилучення органів також робила наша команда в Лановецькій міській лікарні. Все відбувалося одномоментно. Органи доставили швидкою в обласну лікарню. В цей час інша команда вже чекала в операційній, де провела перший етап операції у реципієнта, підготувала все для до того, щоб зробити пересадку. В післяопераційному періоді ми щодня спостерігали за пацієнтом, робили безліч аналізів та обстежень для того, щоб контролювати, чи не відбувається відторгнення серця і чи правильно функціонує. На сьогоднішній день серце працює чудово і немає жодних ознак відторгнення", — розповів завідувач відділенням кардіохірургії та трансплантології Володимир Мороз.

Спільне фото пацієнта та медиків. Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня

Нагадаємо, першу трансплантацію серця в цій лікарні на Тернопільщині провели в липні 2022 року.