"Не час на такі тендери, можна проводити менші". Мер Франківська про закупівлю медичних меблів на 18,8 млн грн

Ексклюзивно
Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Медичні меблі на суму 18,8 млн грн для Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради закуповують за гроші Національної служби здоров'я України, а не з міського бюджету.

Про це у коментарі Суспільному повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

За його словами, щоб уникнути ситуації, коли участь у торгах бере один учасник, потрібно оголошувати тендери на менші суми.

"Не час на такі тендери. Можна проводити менші. Якщо треба закупити якісь меблі чи обладнання для лікарні, то можна розбивати на менші, щоб була більша кількість учасників, які могли б узяти участь у тендерах. Тобто, що менша сума, то більше претендентів. Щоб не було такого, що є лише один учасник", — сказав Марцінків.

Міський голова також підтвердив, що листування з телефону, яке оприлюднили на сайті "Galka", належить йому.

Скриншот листування Марцінківа щодо тендеру на закупівлю медичних меблів. Фото: Galka

"Щодо скриншоту. Мені здається, що це — трохи непорядно, неморально. Але я — публічна особа. Моя позиція — я відкритий", — додав Марцінків.

20 листопада на сайті "Galka" опублікували матеріал про те, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків "насварив заступників за великі тендери та порадив розбивати їх на менші, не такі помітні для громадськості суми". На підтвердження журналісти оприлюднили фото листування мера.

"Прошу заборонити дурнуваті тендери до 15 грудня, — пише Марцінків. — Оголошувати на мільйонні суми! Ви, як подуріли, зима на носі", — процитували листування Марцінківа.

Що відомо про закупівлю медичних меблів Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради

На сайті антикорупційного центру NGL.media 17 листопада вийшла стаття про те, що комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради" уклало угоду на поставку медичних меблів з компанією "Протек солюшнз Україна" на 18,8 млн грн. Порівняно з цінами виробника, вартість різних типів меблів завищена від 40% до 90%.

"Протек солюшнз Україна" — єдина компанія, що взяла участь у торгах.

"NGL.media проаналізували ціни виробника з вказаними в угоді й виявили значні переплати майже на всі різновиди медичних меблів. Лише за десятьма позиціями переплата склала понад 4,5 млн грн", — йдеться у статті.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube