Як в Івано-Франківську відзначили День Гідності та Свободи

Доповнено

В Івано-Франківську відзначили День Гідності та Свободи. Заходи розпочалися на Вічевому майдані, повідомляє з місця події кореспондент Суспільного.

Заходи з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Відзначення Дня Гідності та Свободи, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Вічевому майдані відзнакою імені Романа Гурика нагородили шістьох молодих франківців. Їх вручала мама Романа Ірина Гурик.

"Кожен з нас повинен знати, що героєм ні одна людина не народжується. Герой — це може бути наш сусід по парті. Роман казав: "Мамо, так не може бути. Це — не реально. Виходять люди висловити свою позицію і їх за це б'ють. Це ми де живемо?" Ну от, в нашій сім'ї з цього все і почалося", — сказала Ірина Гурик.

Мама Романа Гурика — Ірина, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Ті, хто отримали нагороди, відзначилися у сфері освіти та духовенства, розповів Суспільному заступник директора департаменту інтеграції громад Івано-Франківської міської ради Ігор Кінаш.

Один з них — вчитель хімії Юрій Пахомов.

"Нас відзначили за те, що ми реалізуємо наші бажання і віяння, намагаємося якось вплинути на майбутнє. Я думаю, що ніхто з тих, кого нагородили, не мали на меті отримати відзнаку. Ми працювали за покликом серця, адже всі зараз працюємо заради перемоги України", — каже Юрій Пахомов.

Відзнака ім. Романа Гурика, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

27-річний учитель інформатики ліцею № 16 Михайло Шевчук каже, що отримав нагороду за вагомий внесок у розвиток освіти. Зокрема, він був першим сертифікованим тренером Google на заході України. Чоловік пригадує, як сам іще студентом брав участь у Майдані.

"Я на той час був головою профбюро свого факультету, і ми разом зі студентами з гуртожитку збиралися, йшли. Ми відстояли те, що ми хотіли. Ми відстояли свою незалежність і гідність", — говорить Михайло Шевчук.

Люди поклали квіти на Алеї слави, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

На Алеї слави на "стометрівці" люди поклали квіти біля портретів полеглих воїнів.

Хода до Меморіального скверу, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Згодом хода рушила до Меморіального скверу.

Хода з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Там відбулася панахида на могилі героя Небесної Сотні Романа Гурика.

Могила героя Небесної Сотні Романа Гурика, 21 листопада, Івано-Франківськ. Фото: Ілона Шевченко/Суспільне

Керівник молодіжного центру "Рух" Іван Хом’як каже: щороку для першокурсників Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де навчався Роман Гурик, проводять ознайомлення з вишем і обов'язково ведуть їх до пам’ятника герою Небесної Сотні, аби розповісти його історію.

"Насамперед важливо пам’ятати. Пам’ятати тих молодих людей, які активно пішли захищати нас, нашу країну. Організовуємо різні ініціативи для студентів, активно їх ознайомлюємо, бо історію ми повинні не забувати", — говорить Іван Хом’як.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube