День пам'яті Дмитра Буйвала організували у Сумах

До Дня Гідності і Свободи у Сумах організували День пам'яті, присвячений митцю та громадському діячеві Дмитру Буйвалу. Чоловік загинув на полі бою 11 серпня 2023 року під Куп'янськом.

"Діму знали всі. Якщо брати місто Суми, то точно його знали. Його знали за межами нашого міста і в інших країнах світу, де він виступав. Але чи знали таким, яким він був? Бо він був дуже різностороннім. Як правило, він для всіх — митець, вуличний артист. Але, перш за все, він був живою людиною, воїном. Це його був свідомий вибір — стати на захист Батьківщини", — розповіла дружина Дмитра Буйвала Наталія Новак.

Фото: Суспільне Суми

Дмитро Буйвал був засновником громадської організації "Голос вулиць", творчої майстерні та організатором фестивалю вуличного мистецтва "Харитоненко Fest".

Фото: Суспільне Суми

"Діма Буйвал уособлює в собі гідність і жагу до волі та свободи. До свободи творчості, вираження своєї думки, свободи вибору. І, доки ми будемо згадувати наших воїнів світла, поки вони будуть жити. А тим паче люди, які віддали своєму місту багато сил і вміння, які промоцію вали його у різних країнах, в Європі та світі", — сказала начальниця відділу культури Сумської міськради Наталія Цибульська.

У Сумах Дмитро був відомим також як "жива скульптура".

"Я знав його разом зі всією компанією, яка створювала фаєр-шоу. Саме там я з ним і познайомився. Діма був дуже фактурним. Він не лише фаєр-шоу займався, його цікавило все, що пов’язане з різними мистецтвами. Він був "інфекційним", заряджав всіх, хто з ним знався і всі починали його наслідувати і намагалися зробити те, що робив він", — розповів фотограф-аматор Володимир Семерня.

Фото: Суспільне Суми

"Ми знаємо про Дмитра Буйвала, який був кумиром нашої молоді на Соборній вулиці. Ним захоплювалися. Він уособлював в собі сучасну молодь і він, особисто сам виявив бажання піти на фронт. Він загинув, але його приклад буде жити. Ми переможемо обов’язково, завдячуючи таким людям, як Дмитро Буйвал", — розповів учасник заходу Анатолій Близнюк.

Фото: Суспільне Суми

"Дмитро обрав захист Батьківщини. Батьківщина — це найцінніше, що є у людини і Дмитро обрав саме цей шлях", — сказала письменниця Ольга Нестеренко.

Батьки Володимир та Любов Буйвали, дружина, однодумці та друзі вшанували пам'ять полеглого воїна Дмитра Буйвала. Зустріч організували у форматі живої книги в обласній науковій бібліотеці.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram