Японія провела військові навчання для відбиття потенційного вторгнення з боку Китаю

Японські військові навчання JX, фото: Група протимінних тральщиків Морських сил самооборони Японії / twitter.com/JMSDF_A_MF_HQ

Японські морські піхотинці на десантних машинах-амфібіях штурмували пляж острова на краю Східнокитайського моря в імітованій атаці, щоб витіснити загарбників з території, яка, на думку Токіо, може бути вразливою для нападу з боку Китаю.

Про це пише Reuters.

Оскільки напруга у відносинах із сусідами — Китаєм, Росією та Північною Кореєю — зростає, навчання на південно-західному острові Токуносіма завершили 11-денну серію загальнонаціональних навчань під назвою 05JX. Ці маневри мали показати готовність сухопутних, морських і повітряних сил захистити територію Японії та інфраструктуру, зокрема атомні електростанції.

"Мета JX — показати, що якщо виникає надзвичайна ситуація в результаті нападу, ми можемо реагувати спільними зусиллями", — сказав японський генерал Йосіхіде Йошіда.

Десантно-десантні машини Сухопутних сил самооборони Японії були запущені з двох десантних кораблів Морських сил. Інші війська прибули на надувних гумових човнах з важким обладнанням, доставленим на берег військовими кораблями на повітряній подушці.

На відміну від багатьох пляжів уздовж південно-західного ланцюга островів Японії, що тягнеться до Тайваню, на пляжі Токуносіма немає коралового рифу, який ускладнив би військові операції.

Видання припускає, що масштаби та темпи військових навчань в Японії, ймовірно, збільшаться упродовж наступних кількох років, зокрема і за участю американських сил, після того, як у грудні прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оприлюднив найбільше нарощування військової сили країни з часів Другої світової війни, пообіцявши подвоїти витрати на оборону на наступні п'ять років.

Фуміо Кісіда попередив, що Східна Азія може стати наступною Україною, якщо Китай, підбадьорений нападом Росії на свого сусіда, нападе на Тайвань.

Японія планує витратити 290 мільярдів доларів на нову зброю, таку як ракети більшої дальності, а також на боєприпаси.

Але різке падіння єни цього року змусило Японію скоротити деякі заплановані закупівлі, включно з новими моделями американських гелікоптерів Chinook, які японські військові використовували в навчаннях у Токуносімі.