На Івано-Франківщині ремонтують будинок, в який влучив уламок російської ракети

У Снятинській громаді, що на Івано-Франківщині, ремонтують будинок сім’ї Марусиків, у який в серпні 2023 року влучив уламок російської ракети. Упродовж трьох місяців вдалося полагодити дім і половину господарського приміщення, а також відновити частину покрівлі й замінити вікна. Перекривати дах будинку планують продовжити навесні 2024 року.

Про це Суспільному розповіла господиня помешкання Марія Марусик.

Будинок, в який влучив уламок російської ракети в Снятинській громаді, серпень 2023 рік. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жінка розповідає: уламки від російської ракети знайшла не лише на городі. Вони також впали в кімнату, де вона спала, і зруйнували стіну.

Ремонтувати хату Марії Марусик допомагали односельці. Вони прибирали подвір'я та збирали гроші. Снятинська міська рада надала будівельні матеріали й оплатила роботу майстрів. Завдяки цій підтримці, каже жінка, протягом трьох місяців вдалося полагодити будинок і половину господарської будівлі, покрити бляхою дахи, а також замінити три металопластикові вікна.

Уламок російської ракети, що впав на господарство Марусиків, листопад 2023 рік. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Хлопці лишили ті роботи, що мали виконати, й прибігли нам накрити, бо все було розкрите. Бо коли йшли дощі, то ми накривали брезентами", — говорить Марія Марусик.

Заступник голови Снятинської громади Віктор Кушик розповідає: коли впав уламок ракети РФ, господарство Марії зазнало збитків на 360 тис. грн. На відновлення приміщень міськрада спрямувала сім'ї Марусиків 78 тис. грн, ще 64 тис. грн зібрали односельці.

Уламок російської ракети пробив стіну будівлі. Снятинська громада, листопад 2023 рік. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"По вулиці вище ще двом господарствам були завдані збитки. Там уламки пошкодили 10 листів шиферу й вибили орієнтовно 20 склінь у віконних рамах. Найняли підрядну організацію, яка оперативно посклила їм вікна, відновили шифер. Також в одному будинку пошкодило металочерепицю. Наразі на її відновлення наша юридична служба допомагає оформити "єДопомогу", — розповідає Віктор Кушик.

Ремонт будинку, в який влучив уламок російської ракети. Снятинська громада, листопад 2023 рік. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Марія Марусик говорить, що з будматеріалами, які нині стоять на подвір'ї, родині допомогла міжнародна благодійна організація. Ними перекриватимуть іншу частину будинку.

Виконувач обов'язків директора департаменту розвитку громад і територій обласної військової адміністрації Роман Дунич каже: для допомоги у відновленні будинку Марусиків знайшли міжнародного донора — Агентство ООН  у справах біженців.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"На цей запит відгукнувся УВКБ ООН. Вони надали будівельні матеріали на відновлення покрівлі, а також будівельні матеріали для внутрішніх робіт", — говорить Роман Дунич.

Що відомо про обстріл РФ 15 серпня 2023

У селі Коломийського району уламок від збитої російської ракети пробив стіну будинку й впав на ліжко, де спала Марія Марусик. Ні вона, ні її чоловік, який перебував у сусідній кімнаті, не травмувалися.

Крім стін, уламки російської ракети потрощили вікна, дах і повністю зруйнували комору.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube