Ями глибшають, автівки псуються: на Черкащині дорога, в яку вклали понад мільйон гривень, досі потребує ремонту

На дорозі до села Чехівка на Золотоніщині поруч з латаними ділянками ями та вибоїни. Жителям доводиться стояти в заторах через низьку якість дороги. Із 2021-го і донині шлях Благодатне — Воронинці ремонтували тричі.

Вартість робіт у 2023 році понад мільйон гривень, розповів директор Служби місцевих автодоріг Борис Бабій.

У напрямку Чехівки на Золотоніщині щодня машини тягнуться ланцюгом. Рух ускладнює вузька дорога. Водійка пані Олена за кермом більш як два роки, втім, до місцевої дороги не звикла. Зустрічній автівці поступається, аби не в’їхати у кущі:

"З машинами розминутися дуже важко. По-перше, дорога вузька, по-друге, треба якось яму обʼїжджати. І одна з машин напевно попаде в якусь яму. Коли дощі – це геть проблема. В ямах стоїть вода. Важко зорієнтуватися, яку яму треба об'їхати, а в яку потихеньку в'їхати, щоб не розбити машину".

Суспільне Черкаси

Бездоріжжя тут чергується з асфальтованими ділянками. Попри водійський стаж понад 40 років, обʼїхати ями на цій дорозі не виходить, розповів водій Сергій.

"Що машина б’ється, ще нічого, так ще і бензин витрачається, і нервів бракує на це все".

Суспільне Черкаси

І по кишені їзда по такій дорозі б’є, розповів місцевий житель Олександр.

"Дзеркала розбиваються. Я колись розбив дзеркало повністю. Зрубував гілки он там. Я можу на узбіччі показати, скільки гілок зрубав особисто сокирою. Тому що їздити неможливо, дорога розбита".

Суспільне Черкаси

За останні три роки на ремонт дороги Благодатне — Воронинці обласна влада спрямувала майже два мільйони гривень. Поточний ремонт шляху планували й у 2023 році, розповів директор Служби місцевих автодоріг Борис Бабій.

"У цьому році мали бути роботи – поточний ремонт. Там один мільйон 653 тисячі виділили".

Суспільне Черкаси

На сайті Черкаської обласної військової адміністрації є відповідне розпорядження від 28 липня 2023 року.

Втім, результату і доцільності такого ремонту не бачать. Нове дорожнє покриття, руйнується, а ями по сусідству глибшають, пояснила місцева жителька Тетяна.

"Час від часу у нас роблять шматочки доріг, і ми думаємо: все, взялися, а потім раз і розмітка пішла, ями лишилися, і пішла нова розмітка. І ми думаємо, звідкіля розмітка? Навіщо розмітку роблять, а дорога не зроблена. Пенсіонери, які їздять в автобусі взагалі плачуть, бо відра підскакують до стелі з виноградом і сливами".

Суспільне Черкаси

Заплановані роботи уже виконали. Ділянки для ремонту визначали органи місцевої влади, розповів директор Департаменту будівництва Черкаської ОВА Ростислав Євмина.

"Разом з представниками місцевої влади визначалися, тобто не їздили представники департаменту чи СМАДу окремо. У розпорядженні йдеться про один мільйон 653 тисячі гривень, але фактично там трохи менше. Ну, по факту виконано. Тобто під фактаж робилися акти. Для загального, то це зовсім ніщо, там треба ремонт капітальний робити, просто в межах того фінансування, що є, розподіляли".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України