Гуцулка з виноградом. Стіни будинку у Косові прикрасив новий мурал

Facebook Yuriy Pitchuk

Молоду гуцулку намалював прикарпатський художник Юрій Пітчук на стінах новобудови у Косові. Журналістам Суспільного митець розповів, що над муралом працював впродовж 20-ти днів.

Гуцулку зобразив на будинку у центрі міста. Прикрасити новобудову Юрія Пітчука попросив сам забудовник.

"У нього було побажання намалювати мурал на тему Гуцульщини, Косівського регіону. У мене вже є серія жінок, які вбрані в етнічний одяг. Зазвичай, я зображав їх у різних містах. Там вони були вбрані у той одяг, який є притаманним для того регіону. У Косові я вирішив зобразити жінку саме у гуцульському одязі. І не просто в гуцульському, а в тому, який був поширеним у сусідніх селах", - розповів художник.

Гуцулка з виноградом. Стіни новобудови у Косові прикрасив новий мурал. Facebook Yuriy Pitchuk

На муралі Юрій Пітчук намалював гуцулку. На дівчині вербовецька сорочка та гуцульські прикраси. У руках вона тримає гуцульську кераміку з виноградом.

"Вербовецька сорочка була унікальною для середмістя Косова. Особливістю є те, що вона має повністю зашиті рукави. Ще є унікальний цікавий ефект – поєднання червоних і синіх ліній на рукавах. Вони у результаті оптичного змішування здалеку зливаються у фіолетовий колір. Це відрізняє вербовецькі сорочки серед інших, - говорить Юрій Пітчук. – Цей розпис має наглядно показати багатство та красу гуцульського строю. Це має бути цікавим і для жителів міста, і для гостей та туристів".

До слова, франківські художники створили мурал у Чернівцях до Дня вишиванки. Також журналісти Суспільного наприкінці минулого року знімали сюжет про те, як подружжя Пітчуків створює мурали, а також про художницю Марту Пітчук – авторку циклу 40 картин "Мотанка".