"Головне не те, що в рота кладуть, а те, що з рота йде": черкащанам нагадали про початок Різдвяного посту

Ексклюзивно
Суспільне Черкаси / Марина Денисенко

Із 15 листопада у вірян православного обряду розпочався Різдвяний піст. Він призначений для підготовки християн до радісної події Різдва Христового.

Початок посту пов'язаний з пам'яттю апостола Пилипа, тому його також називають Пилипів піст, розповів Суспільному митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан.

Піст перед Різдвом триває 40 днів — до 24 грудня. Із 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новий юліанський церковний календар. Як результат церковної реформи — змінилася дата святкування Різдва, а отже, і дати початку та закінчення Різдвяного посту. Раніше піст розпочинався 26 листопада.

"Головне не те, що в рота кладуть, а те, що з рота йде і від наших вчинків", — розповів настоятель черкаського храму Миколая Чудотворця отець Ігор Ярославський.

"Людина повинна підготуватися. Саме під час посту потрібно підготувати себе до Різдва, щоб зустріти його. Щоб зустріти його гідно, потрібно посповідатися, попоститися, посповідатися і причаститися від тіла і крові божої", — пояснив отець Ігор.

Головне у постуванні — сповідь, додав священник:

"Сповідь — це скорбота за тими вчинками, які ми творимо у цьому житті, скорбота переживання. Наприклад, якщо людина п'є, значить, вона зобов'язується перед Богом, просить, щоб Господь благословив на одну чарку менше випити. Якщо палить — на одну цигарку менше скурити, боротися зі своїм гріховним життям і вчинками".

За словами духівника, саме для цього Господь започаткував піст. Як очищення. Духовне і тілесне.

"Тоді, коли люди будуть каятися перед Творцем, не перед священниками, тоді і війна припиниться і всім буде добре".

Кому не потрібно постувати

Від посту звільняють вагітних жінок, тих, хто тяжко працює, наприклад, військових, бо зараз триває війна. Також не слід постувати хворим людям, пояснив священник.

"Найголовніше — це духовна складова. Якщо людина поститься, каже "я християнин", а не робить добрі справи, не дотримується 10 заповідей для тіла і заповіді блаженства, це третій антифон у церкві — для душі. Головне — це спасіння своєї душі через поняття тіла і крові божої, ісповідання скорботи своїх гріхів", — пояснив отець Ігор.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України