Відкрила кондитерську, бо не знайшла вакансії кондитера для себе: переселенка започаткувала бізнес у Черкасах

Гранти на власну справу на Черкащині від держави отримали сто підприємців. Для одних – це втілення мрії, для інших – допомога розпочати нове життя в іншому місті.

Про це розповіла Суспільному начальниця відділу управління і реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Алла Баранцова.

Тістечка "Пташине молоко", "Стефанія", "Тирамісу" — у кондитерській є десерти на будь-який смак, розповіла бариста Ліза Ільченко.

"Тістечко "Бавовна" — одна із топ продажів у нас. До нас приходять саме по неї. Мені здається, по неї приходять, бо це зрозуміло, який десерт. Розповідаю, що це щось схоже на Київський торт. Вони такі: о прикольно, давайте".

Суспільне Черкаси

Ця кондитерська підсолоджує життя черкащан вже три місяці, розповіла її власниця пані Діна. Ще торік власна справа була лише її мрією. Із початку повномасштабної війни вона переїхала із Харкова до Черкас. У новому місті Діана почала шукати роботу.

"Я взагалі не знайшла жодної вакансії кондитера".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Тоді вирішила відкрити власну кондитерську. Подала заяву на державний грант через портал "Дія". Бізнес-план, співбесіда, очікування, а через чотири місяці вже узялася за роботу.

"За грантом, я маю вести в регіоні, на який отримано грант, свою діяльність як ФОП не менше трьох років. І я мушу виконувати певне правило. У мене повинно бути працевлаштовано двоє людей. Наразі в мене працевлаштовано троє".

На відкриття власної справи Діана Логінова отримала від держави 250 тисяч гривень. За умовами гранту їх витратила на обладнання та оренду приміщення.

"Знайти місце з великою потужністю найскладніше. Потрібно, щоб зірки зійшлися: щоб це був і центр, щоб це були, і навіть якщо кажемо не про центр, центральну частину, то потужність".

Суспільне Черкаси

Сотня підприємців Черкащини, як і Діана, отримали у 2023 році державні гранти на власну справу. Подати заяву на допомогу можна дистанційно, розповіла керівниця відділу управління обласного центру зайнятості Алла Баранцова.

"Ми опрацьовуємо бізнес-плани, надіслані в дію, заявки наших клієнтів, запрошуємо їх на онлайн співбесіди, тобто приходити нікуди не потрібно. Умовами отримання гранту є надання відповідної кількості балів, бали виставляє "Ощадбанк", виставляємо їх після співбесіди".

Суспільне Черкаси

На власну справу, охочі можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень. Та є певні вимоги до підприємців, додала пані Алла.

"Якщо грант беруть до 150 тисяч гривень, то однією з основних умов є створення одного робочого місця. Якщо від 150 до 250 тисяч гривень, то це відповідно два робочих місця".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Старт заклали — а далі тільки більше, поділилася планами на майбутнє пані Діана.

"Масштабуватися. Не тільки в Черкаси. Планую один кондитерський курс для підлітків, ще кондитерський курс для більш дорослих, і такі точкові майстер-класи за бажаннями людей. Буду проводити, навчати".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України