"Ми побачили, що він наш": фахівчиня розповіла про усиновлення під час війни в Черкасах

Дванадцять дітей у 2023 році усиновили жителі міста Черкаси. Така ж кількість була і в попередні роки.

Утім внутрішньосімейне усиновлення зросло втричі, розповіла Суспільному заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Загребельна.

Другокласники Нікіта і Даня ходять до однієї школи і разом готуються до уроків. Обох хлопчиків виховують Михайло та Олена Кузіни. Шість років тому, маючи власну доньку Мілену, вони наважились стати названими батьками. Так, напередодні повномасштабної війни взяли в сім’ю Таїсію та Георгія, пізніше — найменшого, семирічного Даню. Хлопчик мріяв мати брата.

"Я так стрибав, казав: а у вас є братик? Вони сказали, що я буду братиком", – розповів названий син Даня Єрмолаєнко.

Суспільне Черкаси

Діти один одного підтримують у навчанні, розповіла названа мати Олена Кузіна:

"Він прийшов до нас і знав чотири літери. Ми думали, що будемо робити, як ми це все надолужимо. А зараз він читає, пише, рахує. І Нікітка з’явився у нас. Цей тандем мені подобається, тому що один пише добре, інший читає і один одного доповнюють".

Нікіту взяли в сім’ю на початку вересня цього року, розповів його названий батько Михайло Кузін.

"Ми побачили, що він наш. Коли ми тільки почали з ним спілкуватися, він розповів, де був, де перебував, спільна мова з ним швидко знайшлася. Він так щиро радів, коли ми приходили й розказував хлопцям: "О, мій тато їде!"

Суспільне Черкаси

Нині хлопці — найкращі друзі. Попри дрібні сварки, завжди допомагають один одному в навчанні, розповів названий син Нікіта Десятник.

"З Даніком я ходжу у другий клас, а навчаюся я дуже добре. У нього, буває, все добре виходить. А буває, у мене все. Іноді у нас обох все виходить, і буває погано ідуть справи одночасно з ним. Буває, сваримося, але миримося завжди".

Мрія Данила здійснилася: окрім старшого Георгія, він має брата-однолітку:

" в мене зʼявився брат і друг".

Суспільне Черкаси

У лютому 2022-го вихованців дитячих будинків намагалися влаштувати в уже сформовані названі та патронатні сім’ї, розповіла заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Загребельна.

"Ми не готувалися до війни, не готувалися до того, що дітей треба буде спускати у підвали, ми старалися цих дітей повлаштовувати у сім’ї, через це був такий наче підйом".

Нині в Черкасах діє 10 дитячих будинків сімейного типу. Стільки ж було і до повномасштабної війни, пояснила пані Наталія.

"Десь приблизно анкет 10-15 маємо за рік таких дітей, які підлягають усиновленню. На сьогодні усиновлено вже 19 дітей. Ну, таких, щоб були покинуті в пологових будинках, то немає. За рік, може, троє-пʼятеро дітей. Більше позбавлень батьківських прав, теж не стало".

Суспільне Черкаси

Натомість зріс інший показник, розповіла заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Загребельна:

"Збільшилося внутрішньосімейне усиновлення, коли один із подружжя усиновлює дітей другого з подружжя, це збільшилося й дуже збільшилося, у нас завжди було 10-9 дітей за рік, яких усиновлювали. Нині їх уже 26. Шукають такі способи не піти, мабуть, воювати, через те, що якщо усиновили, є троє і більше дітей, то їм дають відстрочку від служби".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України