Івано-Франківський апеляційний суд розглянув скаргу у справі про квартиру сім’ї військового. Що відомо

Івано-Франківський апеляційний суд 14 листопада розглянув скаргу у справі про квартиру сім’ї військовослужбовця Руслана Савчука, яку хоче відсудити Олександр Табахарнюк. На засідання прийшли військові, щоб підтримати сім'ю Савчуків, повідомив кореспондент Суспільного з місця події.

Аргументи адвокатів сім'ї Савчуків

Адвокат Савчуків Володимир Круць у суді навів аргументи, чому Івано-Франківський міський суд ухвалив помилкове рішення. Зокрема, з його слів, суд проігнорував порушення строку позовної давності щодо звернення за захистом прав на власність і не з’ясував, чи є документально підтверджена передача грошей Табахарнюком забудовнику Пірусу за квартиру.

"Є лише у договорі посилання на те, що підписання цього договору свідчить про виконання фінансових зобов’язань. Однак жодних квитанцій, платіжних доручень чи інших банківських документів, які б свідчили про те, що гроші були перераховані, не було", — каже адвокат Савчуків Володимир Круць.

Інший адвокат сім’ї Савчуків Андрій Устінський також наголосив на тому, що доказів оплати за квартиру немає. Крім того, він зауважив що всі документи Табахарнюк і Пірус оформили за один день.

"Якщо ми беремо норми чинного законодавства, а саме статтю 1087, то граничні суми розрахунків готівкою для фізичних осіб із суб’єктами господарювання встановлює Нацбанк України. Згідно з актами Нацбанку розрахунки фізичної особи з підприємцем протягом одного дня мають становити не більше 150 тис. грн на добу. А в нас за договором Табахарнюк мав заплатити 571 з гаком тисячу", — говорить Андрій Устінський.

Що каже адвокат Табахарнюка

Адвокат Олександра Табахарнюка Роман Савчук сказав, що гроші за квартиру — більш як пів мільйона гривень — його підзахисний сплатив особисто в руки забудовнику Пірусу. Доказами цього є договір і розписки. Однак, зі слів судді, розписок у матеріалах поточної справи немає.

"Готівковим порядком, з рук у руки. Просто готівка Пірусу передалася і все. Нема каси. ФОП — забудовник. Обмеження по готівці ніхто тоді не дивився", — пояснює адвокат Табахарнюка Роман Савчук.

Зі слів адвокатів Савчуків, попередній власник помешкання Андрій Ольшанецький і забудовник Михайло Пірус, які мають оригінали документів, на жодне судове засідання не з’являлися.

Через повітряну тривогу судове засідання призупинили. Про дату і час його продовження не повідомили.

Що відомо про справу Савчуків/Табахарнюка

Сім'я Савчуків придбала квартиру у 2019 році. У лютому 2022 Савчуки отримали позов до суду про витребування майна. Його подав Олександр Табахарнюк. З його слів, він купив цю квартиру у 2016 році у забудовника Михайла Піруса, тож є первинним інвестором.

28 лютого 2022 року Руслан Савчук та його син пішли воювати. Його дружина з іншим сином півтора року брала участь у судових засіданнях.

2 серпня 2023 року Івано-Франківський міський суд вирішив задовольнити позовні вимоги Олександра Табахарнюка щодо витребування квартири у Савчуків. Савчуки подали апеляцію.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube